Wszystkie oblicza Diego Maradony – kompletna biografia legendy futbolu

Przegląd

Diego Maradona jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych piłkarzy wszech czasów. To zarazem postać wyjątkowo kontrowersyjna. Jego historię wziął pod lupę znakomity hiszpański dziennikarz, autor nagradzanych piłkarskich biografii Guillem Balagué. Przedstawił życie Argentyńczyka jako szereg historii, z których żadna nie została opowiedziana w pełni aż do teraz.


Balagué udał się w podróż przez argentyńskie slumsy, bajeczną Barcelonę, opanowany przez mafię Neapol, spokojną Sewillę, spektakularny Dubaj i gorący Meksyk. Ta pełna sprzeczności i kolorytu droga Maradony stała się metaforą pełnego anegdot i niezwykłych historii życia Diego.

 

 

Jak to się stało, że w Argentynie powstał kościół Maradony? Co budziło w ludziach tak wielki podziw? Jaki wpływ miało to na autodestrukcyjną osobowość Diego? Co takiego miał w sobie, że informacja o jego śmierci poruszyła cały świat i wycisnęła morze łez?

Ta książka to próba psychologicznego i socjologicznego ujęcia legendy, opowiedziana na przykładzie drobnych, istotnych i kształtujących życie Maradony zdarzeń. Wszystkie bazują na relacjach z pierwszej ręki, a te drobne elementy składają się na obraz chłopca, buntownika i boga futbolu – obraz życia i śmierci Diego Maradony. Diego Wielkiego. Diego Nieznanego.

Więcej o książce -> https://maradona.wsqn.pl

Tagi: SQN