Dwunastu autorów napisało dwanaście opowiadań o wyzwaniach

Przegląd

„12 dziecięcych wyzwań. Polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami”
Premiera: 27.10.2021
Wydawnictwo CED

 

Dwunastu autorów napisało dwanaście opowiadań o wyzwaniach. Ukazując wyrazistych bohaterów i ich codzienne troski, starali się odpowiedzieć na pytanie, jak sobie poradzić z trudnościami.

W książce znalazły się teksty o: poczuciu własnej wartości, agresji, tolerancji, zagrożeniach płynących z sieci, uważności, pasji, nadużywaniu urządzeń elektronicznych, rywalizacji, manipulacji, wysokiej wrażliwości, presji grupy oraz nieśmiałości.

Czytajmy dzieciom tę książkę, zachęcając do rozmowy o sytuacjach, które mogą im się przytrafić. Niech wyrosną na dorosłych, którzy potrafią sobie poradzić z każdym wyzwaniem.

 

Fragment tekstu:
“Życie jest pełne wyzwań! Zawsze gdy stajesz przed nową sytuacją albo gdy pojawia się pewna trudność, reagujesz na różne sposoby. W Twojej głowie mogą zrodzić się obawy, uczucie lęku, zwątpienie, a nawet chęć ucieczki. Czasami nie masz żadnego pomysłu, jak sobie poradzić, a innym razem od razu znajdujesz rozwiązanie. Mierzenie się z wyzwaniami bywa powodem do radości i dumy. 
Jednym z najważniejszych wyzwań jest polubienie siebie, czyli odkrycie, że masz wiele talentów i że jesteś osobą niepowtarzalną. Może słyszałaś/słyszałeś te słowa wiele razy. A może czytasz je pierwszy raz i z niedowierzaniem myślisz, że nie dotyczą Ciebie, bo nikt jeszcze nigdy Ci tego nie powiedział.”

               

 

Od autorki:
“Wszystkie historie czyta się jednym tchem, dlatego że są prawdziwe. Inspirują do działania, do podejmowania wysiłku związanego z trudnymi, nowymi sytuacjami. Podpowiadają też, jak się zachować w takich momentach, by pomóc sobie i innym. Książka spodoba się dzieciom, a rodzice i nauczyciele będą mieli świetny materiał do pracy i rozmów.”

 

INFORMACJE PODSTAWOWE
Autor: autor zbiorowy
Wydawnictwo: CED
Cena okładkowa: 39.90
Seria: 12 ważnych
Kategoria: Nauczanie Wczesnoszkolne (6-9 lat)
Format: 260x205mm
Liczba stron: 128
Okładka: Oprawa twarda
Premiera: 27.10.2021
EAN: 9788327105578
ISBN: 978-83-271-0557-8

Tagi: CED