Noc Księgarń 2021. Zgłoś swoją księgarnię!

Przegląd

Prowadzisz niezależną księgarnię stacjonarną? Zgłoś się do udziału w Nocy Księgarń 2021! Właśnie ruszyła rejestracja dla księgarń, które chcą przyłączyć się do ogólnopolskiego festiwalu organizowanego przez dystrybutora książek OS​DW Azymut.

Noc Księgarń – podobnie jak Noc Muzeów – na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych roku. Szeroki program, obejmujący m.in. spotkania autorskie, debaty, warsztaty, kiermasze czy koncerty przyciąga uwagę mediów, blogerów i czytelników. Co roku do inicjatywy przyłącza się wiele firm, samorządów, instytucji i organizacji pozarządowych.

 

Festiwal organizowany przez Azymut od dwóch lat promuje niezależne księgarnie stacjonarne, lokalne inicjatywy literackie i kulturalne. Do tej pory wśród gości Nocy Księgarń znalazło się wielu znanych autorów i autorek, twórczyń i twórców, naukowców i naukowczyń, wśród nich między innymi: Szczepan Twardoch, Katarzyna Nosowska, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola, Dorota Masłowska, Zyta Rudzka, Aneta Jadowska, Jakub Małecki, Łukasz Lamża, Agata Hącia, Marcin Napiórkowski, Krystyna Czubówna, Marcin Świetlicki, Zygmunt Miłoszewski czy Przemek Staroń.

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną Noc Księgarń 2021 odbędzie w formie hybrydowej (w internecie oraz stacjonarnie). Podczas tegorocznej edycji festiwalu – a tym samym kampanii medialnej – szczególny nacisk zostanie położony nie tylko na promocję wydarzeń, lecz także lokalnych kiermaszy. Wydarzeniu będzie towarzyszyć nowa odsłona akcji KsiazkaNaTelefon.pl, której celem jest wsparcie księgarń w czasie pandemii. Rejestracja księgarń do udziału w akcji potrwa do 16 sierpnia 2021.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dla księgarń można znaleźć na stronie www.nocksiegarn.pl/dlaksiegarn

Kategorie: Wydarzenia