Premiera książki “Gdybym miała twoją twarz”

Przegląd

To premiera, obok której nie można przejść obojętnie. Gdybym miała twoją twarz Frances Cha w tłumaczeniu Urszuli Gardner opowiada o obezwładniającej, niebezpiecznej obsesji piękna, ale także o kobiecej sile.

Współczesny Seul nie jest wyrozumiały dla kobiet, zwłaszcza biednych. Aby uzyskać przepustkę do lepszego świata, trzeba wpisywać się w wyśrubowany kanon urody. Cena piękna jest wysoka, a operacje plastyczne to konieczność.

Wiedzą o tym Gyuri, ekskluzywna kobieta do towarzystwa dla najbogatszych biznesmenów w kraju, oraz Sujin, która zrobi wszystko, aby być jak Gyuri. Miho, artystka z dyplomem amerykańskiej uczelni, romansująca z apodyktycznym mężczyzną, i Ara, obsesyjnie zakochana w gwieździe k-popu. Oraz Wonna, która staje wobec dylematu: marzy o dziecku, lecz nie ma środków na jego wychowanie.

Robią wszystko, aby utrzymać się na powierzchni, bo bycie kobietą w społeczeństwie pełnym nierówności oznacza ciągłą walkę. Ich historie tworzą porywającą opowieść, w której przyjaźń może się okazać ratunkiem.

Premiera 14 lipca.

Książkę można zamówić >>TUTAJ

 

Wydawnictwo MOVA

 

Kategorie: Literatura