Nadav Eyal, autor głośnej “Rewolty”, gościem na Big Book Festival!

Przegląd

BUNT NASZYCH CZASÓW
O międzynarodowej rewolcie przeciwko globalizacji, chórze gniewnych ludzi i o tym, czy z tej wściekłości urodzi się lepszy światowy porządek z Nadavem Eyalem będzie rozmawiać Tomasz Sawczuk.

Data: sobota, 26 czerwca 2021, Godz. 18:00
Miejsce: Centrum Łowicka (Sala Piętro Niżej), Łowicka 21
Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo (link do relacji live tutaj)

Więcej informacji o tegorocznej edycji festiwalu na stronie:
https://bigbookfestival.pl/

O “Rewolcie”:

„Doskonale napisane i skłaniające do refleksji podsumowanie obecnego kryzysu globalizacji. Nie wszyscy zgodzą się z interpretacją Eyala, lecz niewielu pozostawi ona obojętnymi”.
Yuval Noah Harari

„Łącząc fakty z całego świata, Nadav Eyal bada, dlaczego tak wielu ludzi odrzuca wspólnotowość, nawet w czasach, gdy potrzebujemy siebie nawzajem bardziej niż kiedykolwiek. Przesłanie jego książki jest jasne – musimy przedefiniować nasze stosunki międzynarodowe, tak aby zminimalizować problemy świata”.
Bill Clinton

 

Nadav Eyal, jeden z najbardziej znanych izraelskich dziennikarzy, łącząc reporterską narracje z oryginalną analizą, przedstawia fascynujący, a zarazem niepokojący, obraz współczesnego świata, w którym – w miarę zanikania obietnic globalizacji – nacjonalizmy i ekstremizmy różnego typu rozprzestrzeniają się w zawrotnym tempie. Na fascynujących przykładach pokazuje, że lewica i prawica maja ze sobą dziś o wiele więcej wspólnego, niż mogłoby się wydać. Poznajemy więc historie żyjących na skraju ubóstwa górników z Pensylwanii, komun anarchistycznych na przedmieściach Aten, japońskiego miasta o malejącej dzietności, neonazistów w Niemczech czy rodzin syryjskich uchodźców, którym towarzyszył w ucieczce. Do tych przerażających raportów z teraźniejszości Eyal wplata lekcje z przeszłości, od wojen opiumowych w Chinach, przez kolonialne Haiti, aż po plan Marshalla. Sięgając po historyczne powiązania, udowadnia, że korzenie buntów zawsze były głębokie – i że zamiast postrzegać rewoltę jako przemijające zjawisko, powinniśmy uznać ją za nowe status quo.

Książka ukazała się w tłumaczeniu Magdaleny Sommer

 

Nadav Eyal Fot. Danny Bar Adon (mat..pras.)

Nadav Eyal – jeden z najbardziej znanych izraelskich dziennikarzy, zdobywca nagrody Sokolova zwanej izraelskim Pulitzerem, międzynarodowy korespondent „Israel’s Reshet News”, felietonista największego izraelskiego dziennika „Yediot Aharonot”.

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: WAB