Biblioteka Publiczna w Rumi laureatem nagrody Zwyrtała 2021

Przegląd

Jury w składzie: Anna Janus-Sitarz, Grzegorz Leszczyński i Konstanty Przybora wybrało finalistów i laureata nagrody „Zwyrtała 2021” za najlepszy pomysł na promocję czytania. Nagradzany jest zarówno sam pomysł, jak i jego realizacja.

Finalistami tegorocznego konkursu zostali:

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie za projekt: „Literacki Matrix – terenowa gra biblioteczna”
Fundacja Burza Mózgów za projekt: „Intermedialna wystawa na osiemnastkę Pana Kuleczki”
Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach za projekt: „12 Ambasadorów Czytelnictwa w 12 Miesięcy”
Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej za projekt: „Chodź, opowiem Ci bajeczkę!!!”
Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi za projekt: „Od baśni do fantasy”

Decyzją jury, laureatem nagrody „Zwyrtała 2021″ została Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, za projekt „Od baśni do fantasy”.

Z laudacją jury oraz prezentacją zwycięskiego projektu będzie można zapoznać się w trakcie konferencji dla dorosłych, podczas Rabka Festival 2021, którego partnerem jest Instytut Książki. Konferencja („na żywo” i w internecie) rozpocznie się 9 lipca, o godz. 9.00 w teatrze Lalek „Rabcio”. Wtedy zostanie również wręczona nagroda: plakietka z wizerunkiem Zwyrtały, bohatera opowiadania Kazimierza Przerwy-Tetmajera, wykonana według linorytu Jerzego Koleckiego. Laureat i finaliści otrzymają również dodatkowe nagrody.

Dokładny program Rabka Festival i organizowanej w jego trakcie konferencji dla dorosłych znajduje się na stronie internetowej: https://www.rabkafestival.pl/program/

 

 

źródło Instytut Ksiązki

Kategorie: Nagrody
Tagi: Zwyrtała