PWN kończy 70 lat

PWN kończy 70 lat

Przegląd

Kluczowa spółka Grupy PWN – Wydawnictwo Naukowe PWN – świętuje jubileusz 70-lecia. To ważne wydarzenie dla całej organizacji, która od lat kojarzy się z jakością i wiarygodnością.

28 kwietnia 1951 roku powstało Wydawnictwo Naukowe PWN (wówczas jako Państwowe Wydawnictwo Naukowe). Początki działalności wiązały się z wydawaniem podręczników i skryptów akademickich. Dziś PWN to nie tylko wydawnictwo, lecz także cała Grupa skupiająca wiele spółek dostarczających nowoczesne rozwiązania edukacyjne i biznesowe.

Od początków istnienia PWN skupia wokół siebie najlepszych autorów ze świata nauki. Doświadczeniem i wiedzą dzielą się nie tylko oni, lecz także liczący ponad 500 osób zespół zatrudniony w Grupie PWN, dbający o to, aby dostarczać najwyższej jakości treści w postaci tradycyjnych książek, a także w nowoczesnych formatach. Wydawnictwo Naukowe PWN publikuje rocznie ponad 200 nowych tytułów, a na poziomie Grupy ta liczba wynosi niemal 700.

Jubileusz 70-lecia jest dla nas okazją do refleksji i docenienia naszych osiągnięć. Jako Grupa wydawnicza zmienialiśmy się na przestrzeni lat, zawsze dbając o naszych odbiorców i ich oczekiwania. Wiemy, że marka PWN kojarzy im się z wiarygodnością i pewnym źródłem wiedzy, a na taką opinię trzeba zapracować. Wszystkie sukcesy na przestrzeni dekad, współpraca ze znamienitymi autorami i profesjonalistami, nie byłyby możliwe, gdyby nie nasz wyjątkowy zespół utalentowanych i kreatywnych pracowników, którzy codziennie udowadniają, że siłą i przewagą naszej Grupy jest jej różnorodność. W kolejną dekadę wchodzimy dumni z naszej bogatej tradycji i przygotowani na nowe wyzwania – mówi Natalia Wojciechowska, Członek Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN SA, Prezes Wydawnictwa Lekarskiego PZWL Sp. z o.o.

Wydawnictwo Naukowe PWN od lat cieszy się niezmiennie mocną pozycją na rynku, a Grupa PWN to aż trzy wydawnictwa: Wydawnictwo Naukowe PWN, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, PWN Wydawnictwo Szkolne, rozbudowana sieć dystrybucji, na którą składają się OSDW Azymut, Księgarnie Stacjonarne PWN oraz Księgarnie Internetowe PWN i PZWL. Spółki z Grupy PWN zapewniają wszechstronną ofertę edukacji online, organizują konferencje (Instytut PWN, e-pzwl, e-Uniwersytet), oferują wypożyczalnie książek online (IBUK Libra, ibuk.pl), narzędzia do nauki języków obcych (SuperMemo), portale wiedzy (sjp.pwn.pl, nursing.com.pl, e-Akademia), nowoczesne usługi biznesowe (usługi wydawnicze B2B, nowoczesna drukarnia), a także rozwiązania informatyczne z zakresu sztucznej inteligencji (PWN AI).

W ciągu kilku najbliższych lat Grupa PWN stawia sobie za cel umocnienie swojej pozycji edukacyjnego partnera pierwszego wyboru. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby, trendy i innowacyjne rozwiązania, rozwija strategię bazującą na dostarczaniu różnorodnych rozwiązań wspierających naukę i pracę

Chcemy poprowadzić Klienta przez różne etapy jego edukacyjnego życia, ze szczególnym uwzględnieniem studiów oraz kariery zawodowej, naukowej i nauki języków obcych – dodaje Natalia Wojciechowska.

Wchodząc w ósmą dekadę istnienia, PWN zapowiada kontynuację rozwoju obszaru digital. Na bazie wieloletnich doświadczeń Grupa nadal będzie dostarczać treści, stawiając na jakość i wiarygodność. Otwiera się jednak kolejny, obiecujący rozdział budowania nowoczesnego, wieloformatowego ekosystemu edukacyjnego.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu jubileuszowego 

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Grupa PWN