Tegoroczna, 20. edycja Pyrkonu przeniesiona na 2-4 lipca 2021

Tegoroczna, 20. edycja Pyrkonu przeniesiona na 2-4 lipca 2021

Przegląd

Zaplanowana na ten rok jubileuszowa edycja największego festiwalu fantastyki w Polsce, miała się odbyć 14-16 maja 2021.

Wczoraj organizatorzy imprezy poinformowali o przesunięciu terminu na okres wakacyjny 2-4 lipca 2021. W komunikacie, zwrócili się także do fanów Festiwalu o wsparcie finansowe. Na profilu Patronite organizowana jest zbiórka na rzecz Pyrkonu.

 

Kochani Pyrkonowicze,

pechowy rok 2020 już za nami, ale z jego konsekwencjami będziemy borykali się jeszcze jakiś czas. Cały czas obserwujemy sytuację w Polsce i na świecie oraz liczymy na rychły powrót do przyszł… rzeczywistości 🙂

Duch Pyrkonu i zapał do pracy nad festiwalem jest nadal mocny w gronie organizatorów, ale jesteśmy również realistami, dbającymi o dobro i zdrowie nas wszystkich – uczestników i organizatorów. Nie podejmujemy lekkomyślnie żadnej decyzji, dużo analizujemy, wymyślamy plany do planów i oczywiście wsłuchujemy się w Wasze głosy. I wiemy to już dzisiaj – Pyrkon w maju nie dojdzie do skutku, jesteśmy zmuszeni po raz kolejny przesunąć datę wydarzenia.

(…) To ostatnia zmiana terminu. Na ten moment jesteśmy już w trudnej sytuacji finansowej. Profil naszej działalności jest taki, że ponosząc koszty cały rok, zarabiamy tylko przez trzy dni, a wszyscy wiemy, jak to wyglądało w zeszłym roku. Jakie ponosimy koszty? Bardzo przyziemne, nie ma w tym ani krzty fantastyki. Płacimy ZUS i podatki, wypłacamy pensję osobom cały rok zatrudnionym przy imprezie (koordynatorom, grafikowi, prawnikowi, tłumaczowi), wynajmujemy biuro i przestrzeń, w  której mogą pracować wolontariusze.  Dwukrotnie przeniesienie imprezy również nie było bezkosztowe, pewnych zaliczek nie można zwrócić, a pewnych inicjatyw nie da rady przenieść. Pomimo znacznego przycięcia kosztów tabelki finansowe nie nastrajają nas optymistycznie. Niestety, jeśli sytuacja się nie zmieni i jeśli Pyrkon nie dojdzie do skutku w tym roku, nie będzie go już nigdy, chyba że…

…pomożecie nam go uratować! 

Chwytając się już chyba ostatniej deski ratunku, wystartowaliśmy dziś z naszym profilem na Patronite gdzie prosimy Was o niezbędne wsparcie, choć zwracanie się do Was o wsparcie finansowe jest dla nas bardzo trudne. Wielokrotnie pytaliście nas o organizację zbiórki, ale nie chcieliśmy tego rozwiązywać w ten sposób. Za Wasze wsparcie chcemy Wam zaoferować coś specjalnego! I taką możliwość daje nam Patronite. – czytamy m.in. w komunikacie.

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Pyrkon