Anna Dziewit-Meller nową redaktorką naczelną Grupy Wydawniczej Foksal
Przegląd
- Typ: Zmiany personalne
- Marka: Grupa Foksal
Anna Dziewit-Meller, pisarka, dziennikarka i felietonistka objęła stanowisko redaktorki naczelnej Grupy Wydawniczej Foksal wraz z początkiem 2021 roku.
„Propozycję objęcia stanowiska redaktorki naczelnej przyjęłam z zaskoczeniem, ale również z radością. Zależy mi na utrzymaniu wysokiej pozycji wydawnictwa na rynku, mam nadzieję na doskonałą współpracę z autorami, którzy już znajdują się pod jego skrzydłami i będę starała się pozyskać nowe świetne nazwiska. Cieszę się bardzo, że będę mogła mieć wpływ na kształt polskiego rynku literackiego i już teraz zapraszam do współpracy” – komentuje Anna Dziewit-Meller. Zastępcą redaktorki naczelnej pozostaje Rafał Księżyk.
„Nowa redaktorka naczelna to zastrzyk energii dla wydawnictwa oraz szansa na nowe, ekscytujące pozycje książkowe. Z dumą i radością witamy Anię w naszym zespole” – dodaje Krzysztof Leśniewski, prezes Grupy Wydawniczej Foksal.
Anna Dziewit-Meller to pisarka, dziennikarka i felietonistka. Opublikowała trzy powieści: „Disko” (2012), „Górę Tajget” (2016) i „Od jednego Lucypera” (2020). Z kolei w 2017 r. wydała książkę „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Prowadzi stronę popularyzującą czytanie bukbuk.pl. Od listopada 2020 roku jest również felietonistką tygodnika „Polityka”.
Grupa Wydawnicza Foksal to jeden z największych wydawców na polskim rynku. W portfolio skupia renomowane oficyny wydawnicze obecne na rynku od ponad 20 lat: W.A.B., Buchmann oraz Wilgę, a także nowe brandy: Fox Games, Lipstick Books i Uroboros. Grupa Wydawnicza Foksal jest częścią Grupy Empik. W ciągu ostatnich lat nakładem Grupy Wydawniczej Foksal ukazały się takie bestsellery jak „Pacjentka” Alexa Michaelidesa, „Kwestia ceny” Zygmunta Miłoszewskiego, „Statystycznie rzecz biorąc” Janiny Bąk, „#SEXEDPL” Anji Rubik, „Ludowa Historia Polski” Adama Leszczyńskiego, czy „Normalni ludzie” Sally Rooney. Grupa Wydawnicza Foksal wydaje książki m.in. Michela Houellebecqa, Milana Kundery, Katarzyny Bereniki Miszczuk, Zyty Rudzkiej, Jakuba Szamałka, Jacka Galińskiego i Igora Brejdyganta.