Konferencja CopyCamp 2020: Lekcje z pandemii

Już po raz dziewiąty fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do udziału w konferencji poświęconej prawom autorskim w internecie. CopyCamp po raz pierwszy odbędzie się wyłącznie online. Codziennie w dniach 23-27 listopada 2020 r. trzech prelegentów przedstawi 10-12 minutowe wystąpienia, po których odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Wykłady odbywać się będą w języku polskim i angielskim.

Czy zawsze wiemy, co dziś jest dozwolone, co zabronione, a co zmieni się w najbliższych miesiącach? Czy jesteśmy pewni, że dzisiejsze prawo dobrze odpowiada naszym potrzebom? Na te i inne pytania spróbują udzielić odpowiedzi prelegenci tegorocznej edycji CopyCamp.

Do czerwca 2021 roku Polska i inne państwa członkowskie UE muszą dostosować przepisy krajowe do dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym.
Dyskusja nad tymi przepisami wywołała gorący spór także wśród wcześniejszych sojuszników w walce o prawa użytkowników. Polski rząd zdecydowanie protestował przeciwko tej dyrektywie, kierując nawet sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Podczas tegorocznego CopyCampu uważnie przyjrzymy się temu tematowi, poświęcając implementacji dyrektywy osobną ścieżkę. – informują organizatorzy.

 

Kategorie: Prawo autorskie