Październikowe nowości W drodze

Przegląd

Dominikańskie Wydawnictwo W drodze w październiku 2020 r. do rąk czytelników oddaje cztery książki. Dwie z nich autorstwa znanych i cenionych dominikanów: Macieja Zięby OP – Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata oraz Romana Bieleckiego OP – Dwa grosze. O Bogu bliskim. Dwie kolejne to: Podręcznik łowcy potworów. Pokonaj wady, lęki, pożądania! oraz Szukaj pokoju i idź za nim.

Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata, Maciej Zięba OP

Wiele wątków nauczania Jana Pawła II jest obecnie jeszcze aktualniejszych niż było to 15 lat temu, gdy papież odszedł z tego świata. Niestety, z biegiem lat myśl Jana Pawła II jest coraz mocniej zapomniana. Maciej Zięba OP, jako znawca katolickiej nauki społecznej i nauczania Jana Pawła II, zatroskany o losy Polski i Kościoła w naszej ojczyźnie, postanowił przypomnieć najważniejsze i uniwersalne lekcje głoszone przez Papieża z Polski. Chce tym samym otworzyć na nowo debatę na temat tego, co ważne i aktualne w nauczaniu wielkiego papieża, by rozpocząć skuteczny proces odnowy Kościoła, a także proces odbudowy życia społecznego w naszej ojczyźnie.
https://www.wdrodze.pl/opis,2063,Pontyfikat_na_czasy_zametu__Jan_Pawel_II_wobec_wyzwan_Kosciola_i_swiata.html

Dwa grosze. O Bogu bliskim, Roman Bielecki OP

Ceniony dominikanin, z charakterystyczną dla siebie skrupulatnością i nieoczywistością, zestawia Słowo z czasami współczesnymi. Pomaga odkryć sedno chrześcijaństwa i odpowiada na szereg, chwilami zdumiewających, pytań: Czy my, ludzie XXI wieku, jesteśmy „teflonowymi chrześcijanami”? Czy możemy uwolnić się od „-izmów”? Dlaczego chowamy swoje prawdziwe JA „za płaszczem Bartymeusza”? To wzbogacająca propozycja, która pogłębi naszą wiarę.
https://www.wdrodze.pl/index.php?mod=book&id=2064

Podręcznik łowcy potworów. Pokonaj wady, lęki, pożądania!, Diego Goso 

Wampiry, ogry, duchy, wilkołaki… Czy boisz się ich? Czy wiedziałbyś, jak się zachować, gdyby przyszło ci spędzić jedną noc w domu opanowanym przez potwory? Ta książka nie odpowiada na te pytania. Mówi o czymś zupełnie innym. Postaci, które wypełniają świat ciemności i horroru, rodzą się w zakamarkach naszej duszy, kiedy zamyka się ona na światło Bożej łaski. Wampir nie może znaleźć zaspokojenia i żywi się emocjami, ogr jest fałszywy i zazdrosny, duch znika, gdy tylko pojawia się konieczność działania… Czy jesteśmy gotowi stawić im czoła? Z Bożą pomocą wszystko jest możliwe.

https://www.wdrodze.pl/opis,2066,Podrecznik_lowcy_potworow__Pokonaj_wady__leki__pozadania__.html

Szukaj pokoju i idź za nim, Jacques Philippe

Marzysz o głębokim pokoju serca. W każdych okolicznościach. Podążając za wskazówkami ks. Jacques’a Philippe’a, masz szansę się do tego pokoju przybliżyć. Rady praktyka brzmią przekonująco: nie zniechęcaj się; zadowól się małym postępem; miej cierpliwość dla siebie. Wówczas staniesz się bardziej podatny na działanie Ducha Świętego, a Pan będzie mógł zdziałać w tobie znacznie więcej niż ty sam własnym wysiłkiem!
https://www.wdrodze.pl/opis,2065,Szukaj_pokoju_i_idz_za_nim.html

 

 

Tagi: W drodze