„Okrutnie piękny”: elegancki dreszczowiec Wojciecha Nerkowskiego

Przegląd

Nowość wydawnictwa LIRA

W tym tygodniu na księgarskie półki trafia powieść „Okrutnie piękny” Wojciecha Nerkowskiego, autora popularnych powieści kryminalnych a zarazem scenarzysty filmowego i telewizyjnego, współtwórcy najpopularniejszych polskich seriali. „Okrutnie piękny”, wydany nakładem wydawnictwa LIRA, to historia o pożądaniu i obsesji, o emocjach tak silnych, że niszczą tych, którymi zawładnęły, a także ranią ich bliskich.

Akcja książki zawiązuje się, gdy z ósmego piętra hotelu na Cejlonie wypada młody mężczyzna i ginie na miejscu. Nie wiemy, czy było to morderstwo, samobójstwo, a może tylko nieszczęśliwy wypadek. Czytelnik zostaje tym samym zaproszony do rozwikłania zagadki detektywistycznej, bo choć martwe ciało pojawia się już w prologu, akcja w kolejnych rozdziałach cofa się w czasie.

Poznajemy Konrada Krauze, niewiarygodnie przystojnego wziętego lekarza, obiekt westchnień wszystkich koleżanek ze studiów, oraz innych bohaterów z lekarskiej paczki. Kiedy cała grupa wyjeżdża na egzotyczne wakacje, napięcie zaczyna rosnąć… Śledztwo prowadzi sam czytelnik, który może próbować odgadnąć, jak dojdzie do finałowej tragedii.

„Uroda otwiera wiele drzwi. Również te, za którymi czai się śmierć” – głosi hasło na okładce najnowszej książki Nerkowskiego. Czy rzeczywiście? Wszyscy, którzy chcą przekonać się, czy piękno to dobry temat na kryminał, powinni sięgnąć po premierowy tytuł LIRY „Okrutnie piękny”.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 416 stron, cena okładkowa: 36,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira