Dieta odkwaszająca

Przegląd

Zdrową dietą zadbaj o równowagę kwasowo-zasadową swojego organizmu. Zapoznaj się z najnowszym poradnikiem Wydawnictwa RM!

Zmęczenie, osłabienie mięśni i kości, bóle głowy, obniżony nastrój, problemy ze snem, kłopoty trawienne – to tylko niektóre z objawów zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, a także efektów stosowania źle zbilansowanej diety.
Dzięki naturalnym procesom zachodzącym w organizmie pH naszego ciała jest utrzymywane na stabilnym poziomie. Czasem dochodzi jednak do sytuacji, gdy równowaga kwasowo-zasadowa zostaje zachwiana. Nieprawidłowa dieta może wpływać na pogorszenie funkcji organizmu, a także skutkować większym ryzykiem poważnych chorób.

W książce znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące diety odkwaszającej i prozdrowotnego stylu żywienia oraz 100 przepisów na łatwe w przygotowaniu, smaczne i zdrowe potrawy ze składnikami odkwaszającymi.

Jak zadbać o właściwe pH naszego organizmu? Które produkty działają kwasotwórczo? Jak komponować posiłki, by proporcje poszczególnych składników były prawidłowe? Czy to prawda, że kwaśne produkty wcale nie są zakwaszające? Na te pytania, znajdziesz odpowiedź w najnowszym poradniku Wydawnictwa RM.

Patronat medialny nad publikacją sprawują portale HELLO ZDROWIE oraz URODA i ZDROWIE.

 

http://www.rm.com.pl/

Kategorie: Hobby i Poradniki