Targi we Frankfurcie tylko on-line

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie zaplanowanych na 14-18 października odwołali stacjonarną edycję targów. W tym roku odbędą się jedynie targi online.

„Ze względu na obowiązujące obecnie ograniczenia w podróżowaniu, wiele stoisk narodowych nie może być zrealizowanych zgodnie z planem. Przepisy dotyczące kwarantanny dla europejskich wystawców i gości branżowych, które zaczną obowiązywać od 1 października, jeszcze bardziej utrudnią sprawę.” – donosi boersenblatt.

Juergen Boos, dyrektor frankfurckich targów poinformował: „Z wielkim żalem musimy państwa dziś poinformować, że stacjonarne Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie się w tym roku nie odbędą. Mimo zatwierdzonego programu higieny, którym objęty miał być obszar targów, i wsparcia zapewnionego przez program Neustart Kultur, które przekazaliśmy wielu z państwa bezpośrednio w formie zrzeczenia się opłaty za najem stoisk, obecne ograniczenia w ruchu międzynarodowym z powodu epidemii COVID-19 uniemożliwiają obecność licznych gości i organizację imprezy w tradycyjnej formie” .

Niemiecka Nagroda Książki oraz Nagroda Pokojowa Księgarzy Niemieckich zostaną przyznane zgodnie z planem na Targach Książki we Frankfurcie: Niemiecka Nagroda Książki 12 października 2020 r. O 18:00, jako transmisja na żywo z Frankfurtu Römer, Nagroda Pokojowa 18 października w Paulskirche we Frankfurcie.