Rozpoczyna się kolejna edycja Rankingu Bibliotek

Rozpoczyna się kolejna edycja Rankingu Bibliotek

Przegląd

Po raz pierwszy ranking organizowany był w roku 2011.  Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziły biblioteki publiczne i zarządzające nimi samorządy, które uznały, że dobre funkcjonowanie biblioteki publicznej jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

W tym roku to już dziesiąta już edycja rankingu najlepszych bibliotek. Instytut Książki oraz „Rzeczpospolita” zapraszają do wypełnienia ankiety z pytaniami dotyczącymi działalności biblioteki. Ankieta jest skierowana do wszystkich gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i gmin miejskich (z wyłączeniem miast na prawach powiatu). Należy ją odesłać do dnia 28 września 2020 r. na adres: anna.ogonowska@rp.pl lub wypełnić na stronie https://forms.gle/n2EUL3Zv67ha2bZd8 

Liderzy Rankingu Bibliotek odbiorą dyplomy w listopadzie na uroczystej gali w Warszawie, a wyniki rankingu zostaną opublikowane w specjalnym dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”.

Kategorie: Biblioteki