Nowość: „Bractwo mandylionu” Wojciecha Dutki

Przegląd

Krucjaty, herezje, zderzenie światów … Premiera najnowszej powieści historycznej wydawnictwa Lira

 

 

W tym tygodniu premierę ma „Bractwo mandylionu”: nowe, rozszerzone wydanie pasjonującej powieści Wojciecha Dutki, osadzonej w średniowieczu w epoce krucjat.
Geoffrey de Melville , młody rycerz z hrabiowskiego rodu w wyniku intrygi macochy zostaje oddany pod opiekę biskupowi miasta Gloucester, który wysyła go z misją na dwór króla Anglii. Porwany przez wiatr historii bohater staje się świadkiem wielu mrocznych i okrutnych wydarzeń: zabójstwa biskupa Becketa, zaciętych walk w Ziemi Świętej podczas trzeciej wyprawy krzyżowej, krucjaty przeciwko katarom, zdobycia Konstantynopola. Los stawia na jego drodze rycerza zakonu templariuszy, członka tajnego bractwa, które poszukuje mandylionu z Edessy, zaginionej relikwii czczonej w Bizancjum.

Na kartach powieści pojawiają się autentyczne postacie historyczne, co jest już znakiem rozpoznawczym Wojciecha Dutki, m.in. Lotario Segni, czyli późniejszy papież Innocenty III, Dominik Guzmán – założyciel zakonu dominikanów, król Ryszard Lwie Serce czy sułtan Saladyn.

Krucjaty, herezje, zderzenie światów – katolickiej Europy, prawosławnego Bizancjum oraz islamu – tworzą barwne tło dla niezwykłej opowieści o losach głównego bohatera. Ma ona także drugie dno, autor stawia bowiem trudne pytania o religię i przemoc czynioną w jej imię.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 608 stron, cena okładkowa: 42,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira