Silniejszy każdego dnia. Droga do formy. Jak trenować na czymkolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek

Przegląd

Literatura drogi spotkała poradnik sportowy

Bestseller „Sunday Times”

 

11 marca 2008 roku. Jestem w pełnym pasażerów samolocie znajdującym się nad Ameryką Południową.
Przeżywam dziwną mieszaninę emocji – cierpię z powodu zmiany czasu i jednocześnie odczuwam przypływ adrenaliny. Odpoczynek zastępują mi twarde cukierki oraz kofeina. Przygotowuję się do kolejnego zadania.
Rok temu ukończyłem studia. Większość moich znajomych z Wydziału Sportu i Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Loughborough natychmiast została zrekrutowana przez Angielski Instytut Sportu. Na igrzyskach olimpijskich w 2012 roku przyczynili się oni – pełniąc istotne funkcje trenerów, lekarzy i dietetyków – do błyskawicznego sukcesu brytyjskiego sportu. Dla mnie życie przygotowało jednak inny scenariusz.

Silniejszy każdego dnia to połączenie porad sprawnościowych z inspirującymi relacjami o podejściu do pracy nad kondycją w różnych kulturach. Biblia entuzjastów sportu opracowana dla każdego, kto chce przejąć kontrolę nad swoją formą. Ross Edgley wraz z najwybitniejszymi sportowcami z całego świata pracował nad odblokowaniem nadludzkiego potencjału ciała, dzięki czemu był w stanie:
– przebiec maraton z ważącym 1,4 tony samochodem
– pływać bez przerwy przez 48 godzin
– ukończyć triathlon z 45 kilogramową kłodą

To pierwsza pozycja obejmująca tak szeroki zakres tematów, skierowana zarówno do amatorów aktywności fizycznej, poszukujących klarownych wskazówek i dodatkowej motywacji, jak i do doświadczonych sportowców, ceniących rzetelne, merytoryczne porady oparte na badaniach naukowych oraz świeże spojrzenie na kwestie treningu i diety.

Autor zabiera czytelnika w ciekawą, pełną przygód, wysiłku i humoru podróż po świecie. Jej celem jest znalezienie drogi do stania się wszechstronnie sprawnym i zdrowym człowiekiem.
Bartłomiej Falkowski / Bartek Trenuje

Silniejszy każdego dnia. Droga do formy. Jak trenować na czymkolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek
Autor: Ross Edgley
Tytuł oryginału: The World’s Fittest Book
Tłumaczenie: Marta Faber
Data wydania: 15 lipca 2020
Format: 165 x 235 mm
Liczba stron: 352
ISBN: 9788381292061
Sugerowana cena detaliczna: 54,99 zł
Wydawnictwo SQN