„Kaligula. Pięć twarzy cesarza” najlepszą biografią historyczną wg serwisu Granice.pl

Przegląd

Książka Jarosława Molendy wydana przez LIRĘ doceniona przez jurorów!

 

Serwis Granice.pl , w organizowanym przez siebie plebiscycie „Najlepsza książka na lato”, wyłonił najlepszą książkę w kategorii biografii historycznych. Jury nagrodziło tytuł „Kaligula. Pięć twarzy cesarza” autorstwa Jarosława Molendy, wydany nakładem wydawnictwa LIRA. To świetna propozycja i kopalnia wiedzy dla wszystkich osób, które interesują się starożytnym Rzymem.

Jarosław Molenda, znany pisarz i publicysta, w swojej książce przedstawia jednego z najbardziej kontrowersyjnych rzymskich cesarzy. Szaleniec? Rozpustnik? Sadysta? A może po prostu człowiek o wielu twarzach?

Historia osądziła Kaligulę dość surowo. Czy jednak rzeczywiście był tak jednoznacznie negatywną postacią? Przez wieki rządziło wielu tyranów, ale nawet w tak skandalicznym gronie Kaligula ma miejsce wyjątkowe. To podobno on wyniósł instytucję cesarskiej władzy na wyżyny deprawacji, a kompletna nieprzewidywalność jego nastrojów napawała otoczenie przerażeniem. Taki obraz cesarza został odmalowany przez starożytnych, a utrwaliła go kultura popularna. Dopiero od niedawna historycy nabierają dystansu do tak jednostronnej oceny Kaliguli.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 145 x 215 mm. Objętość: 304 strony, cena okładkowa: 39,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Historia
Tagi: Lira