„Czas Wagi” wydawnictwa LIRA najlepszym kryminałem na lato!

Przegląd

Książka Aleksandra Sowy doceniona przez jury serwisu Granice.pl

W tegorocznym plebiscycie „Najlepsza książka na lato”, organizowanym przez serwis Granice.pl, jurorzy za najlepszy kryminał uznali „Czas Wagi” Aleksandra Sowy, wydany nakładem LIRY. Doskonale oddaje on atmosferę i charakter schyłku lat dziewięćdziesiątych w Polsce.
Aleksander Sowa jest czynnym policjantem, a jego powieści uderzają realizmem i autentycznością – nie ma wątpliwości, że autor zna od podszewki tajniki pracy organów ścigania. Również pierwszy tytuł Sowy z Emilem Stomporem „Gwiazdy Oriona” został doceniony i Granice.pl. przyznały mu tytuł Kryminału Roku 2019.

W „Czasie Wagi” Emil Stompor zostaje zmuszony do udziału w sprawie zaginionej córki milionera. Jest ona torturowana, gwałcona i trzymana w nieludzkich. Ojciec powiadamia policję, wynajmuje znanego detektywa i robi wszystko, aby uwolnić córkę. Po przekazaniu okupu Sara jednak nie wraca. Kiedy zrozpaczona rodzina informuje dziennikarzy, wybucha skandal. Pod presją mediów w ministerstwie zapadają pospieszne decyzje. Ta opowieść inspirowana jest jednym z najgłośniejszych porwań w historii III RP.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 416 stron, cena okładkowa: 36,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Lira