Trwaj wiosno, jesteś taka piękna! Polsko-Czeska Wiosna Literatury trwa w sieci

 

Tegoroczna edycja festiwalu Polsko-Czeska Wiosna Literatury z oczywistych przyczyn nie może odbywać się z udziałem publiczności. Organizatorzy mają nadzieję, że wróci w jesiennej odsłonie i tym samym nadrobimy zaległości, przeczytamy książki, spotkamy się z pisarzami, tłumaczami, publicystami, zbierzemy autografy, zachwycimy się słowem, stylem i tematem.

Program zakrojony był na szeroką skalę – trzy miesiące literackich spotkań z wybitnymi polskimi i czeskimi pisarzami, tłumaczami, publicystami, aktorami. Wiele ciekawych nowości wydawniczych, ukazujących się na rynkach polskim i czeskim. Tegoroczną edycję Polsko-Czeskiej Wiosny Literatury zaburzył lockdown. Zaburzył, ale nie odwołał. Mazowiecki Instytut Kultury już czyni starania, aby festiwalowe spotkania mogły odbyć się na jesieni.

A tymczasem Polsko-Czeska Wiosna Literatury trwa on-line. Co czwartek na stronie Mazowieckiego Instytutu Kultury pojawiają się eseje poświęcone festiwalowym książkom, rozmowy z pisarzami i tłumaczami. Fragmenty książek prezentują autorzy i znani aktorzy.

Zatem serdecznie zapraszamy, aby – jak Hans Castorp – zapaść się w leżaku na balkonie lub – jak grupa florentyńczyków z Dekameronu – uciec za miasto i oddając się lekturze esejów o festiwalowych książkach, zakrzyknąć – niczym Faust – „Trwaj wiosno, jesteś taka piękna!”.

 

 

zob. więcej TUTAJ

 

Kategorie: Wydarzenia