Premiera katalogu „Polish Books for Children & Young Adults 2020”

Od wielu lat polskie książki dla najmłodszych cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem za granicą. Zdobywają najważniejsze nagrody branżowe, prezentowane są na prestiżowych wystawach, a dzięki tłumaczeniom i zagranicznym wydaniom trafiają do małych czytelników w wielu zakątkach świata.

Druga edycja katalogu Polish Books for Children and Young Adults przygotowana w 2020 r. przez Instytut Książki powstała z myślą o zagranicznych wydawcach zainteresowanych polską książką dla dzieci, aby przybliżyć im najciekawsze nowości wydawnicze. W katalogu zostały zaprezentowane 32 tytuły, autorstwa najwybitniejszych polskich pisarzy i poetów oraz znanych i cenionych ilustratorów, z których wiele zostało uhonorowanych najważniejszymi nagrodami i wyróżnieniami literackimi. W wyborze książek, podzielonych na pięć kategorii wiekowych, pomogło nam grono ekspertów – literaturoznawców, pedagogów, promotorów kultury, osób od lat współtworzących polski rynek książki dziecięcej, którzy opracowali także autorskie rekomendacje. Szatę graficzną katalogu zaprojektowała młoda, lecz już doceniona w świecie ilustracji dziecięcej artystka – Dominika Czerniak-Chojnacka, laureatka m.in. wyróżnienia BolognaRagazzi Award.

Polska wersja katalogu skierowana jest natomiast przede wszystkim do rodziców, dziadków, bibliotekarzy i wszystkich osób poszukujących mądrych, wartościowych i pięknie wydanych książek dla najmłodszych.

Katalog można znaleźć pod tym adresem.

 

 

 

za Instytut Książki

Kategorie: Wydarzenia