Warszawskie Targi Książki nie są zagrożone

Po zgłoszeniu przez Murator Expo wniosku o upadłość pojawiły się pytania co dalej z targami książki organizowanymi przez tą firmę jako wykonawcę na rzecz Targów Książki Sp. z o.o. W oświadczeniu Rafała Skąpskiego, prezesa zarządu Targi Książki sp. z o.o. czytamy, że obecnie pomysłodawca Warszawskich Targów Książki zastanawia się nad najlepszą formą organizacji imprezy.

Spółka Targi Książki, będąca pomysłodawcą i głównym organizatorem Warszawskich Targów Książki, nie jest w żaden sposób zagrożona i działa normalnie. W chwili obecnej zastanawiamy się nad najlepszą formą organizacji Warszawskich Targów Książki w 2021 roku – tak, by czytelnicy, wydawcy i autorzy jak najszybciej zapomnieli o pandemii – mówi Rafał Skąpski, prezes Zarządu Targi Książki sp. z o.o.

Warszawskie Targi Książki zorganizowane zostały z inicjatywy wydawców, firma Murator Expo pełniła funkcję operatora, organizatora wykonawczego i choć bardzo cenimy sobie tę współpracę, decyzja o likwidacji Muratora nie wpływa w żaden sposób na nasze plany odnośnie do kolejnych edycji targów – mówi Sonia Draga, prezes Grupy Wydawniczej Sonia Draga, należąca do zarządu spółki Targi Książki. – Pracujemy już nad organizacją przyszłorocznej edycji Warszawskich Targów Książki i myślimy nad tym, by – jeśli będzie taka możliwość, kiedy ustanie epidemiazaprosić czytelników na jakąś książkową imprezę jeszcze w tym roku.

 

 

 

 

źródło  granice.pl

Kategorie: Targi krajowe