Ravelo.pl, Lideria.pl i aleMaluch.pl mają nowego właściciela

Przegląd

W dniu 18.05.2020 r. właścicielem domen: www.ravelo.pl, www.lideria.pl oraz www.alemaluch.pl został Łukasz Kierus, właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl oraz wydawnictwa Kobiecego.

“To przede wszystkim cenne aktywa w kontekście potencjału zasięgowego oraz wartości samych marek” – skomentował Łukasz Kierus.

– Ta transakcja to jeden z elementów realizacji strategii akwizycyjnej, która wspiera wielowymiarowo rozwój naszego biznesu. Biznesu, który osiągnął tempo trzycyfrowego wzrostu rok do roku. W 2019 r. dokonaliśmy zakupu czasopisma “Czwarty Wymiar”, a kolejna inwestycja pozwoli nam rozwijać sprzedaż naszej grupie oraz zwiększać udział w rynku w poszczególnych kategoriach. Obecnie są to książki, gry, zabawki, FMCG – tłumaczy Łukasz Kierus.

Istniejąca od 1998 roku księgarnia internetowa Lideria.pl zawiesiła swoją działalność w marcu tego roku. Miesiąc później zamknięto Ravelo.pl oraz aleMaluch.pl. Decyzja ta była podyktowana reorganizacją struktury sprzedażowej spółki Ravelo i względami ekonomicznymi. Dla Ravelo ten krok oznacza przede wszystkim zmianę dotychczasowego profilu i koncentrację na sklepach związanych bezpośrednio z Wydawnictwami Grupy PWN (stąd zmiana nazwy spółki na „ePWN”), a także rozwój usługi One Stop Shop, w ramach której firma prowadzi sklep egmont.pl.

W najbliższym czasie chcemy skupić się na rozwoju naszych najważniejszych sklepów działających w Grupie PWN, to znaczy pwn.pl, pzwl.pl, ibuk.pl oraz egmont.pl. To właśnie one w ostatnim roku osiągnęły najlepsze wyniki sprzedażowe. Alokowanie zasobów w te kluczowe projekty powinno pozwolić nam na jeszcze dynamiczniejszy rozwój – przekonuje Michał Wachniki Prezes Ravelo. – Wybór kupującego padł na Łukasza Kierusa, głównie ze względu na wielopoziomową współpracę, jaka od lat łączy go z firmą Azymut, która jest właścicielem spółki Ravelo.

Łukasz Kierus na razie nie zdradza szczegółów dotyczących tego, w jakiej odsłonie zakupione księgarnie wrócą z ofertą do klientów: – Mamy pewne plany długoterminowe dotyczące tych domen. Przyjdzie jeszcze czas, żeby o tym mówić. W planie krótkoterminowym wykorzystamy ich siłę do budowy skali sprzedaży w innych naszych sklepach, szczególnie w TaniaKsiazka.pl oraz Bee.pl – podsumował.

Zmiana właściciela domeny nie wpływa na zakres zobowiązań powstałych przed 18.05.2020 r. firmy Ravelo sp. z o.o., dotychczasowego administratora sklepu Ravelo.pl, sklepu Lideria.pl oraz sklepu aleMaluch.pl, wynikających z prawa odstąpienia od umowy sprzedaży oraz uprawnień z tytułu rękojmi. Ravelo sp. z o.o. pozostaje również administratorem danych użytkowników sklepu Ravelo.pl, sklepu Lideria.pl oraz sklepu aleMaluch.pl udostępnionych administratorowi przed 18.05.2020 r.

 

źródło taniaksiazka.pl

Kategorie: HOT, Rynek Polski