Polska Poczta na szarym końcu w Europie

Polska Poczta na szarym końcu w Europie

Przegląd

Poczta Polska pod względem dostarczania przesyłek na czas jest na szarym końcu w Europie – pisze wtorkowa „Rzeczpospolita”. Terminowości przesyłek dostarczanych na następny dzień roboczy w ub.r. wynosiła 70 proc., a średnia w Europie to 93 proc.

„Rzeczpospolita” informuje, że dotarła do danych, które pokazują fatalną jakość usług Poczty Polskiej. Według nich w 2012 r. na czas docierało 68,5 proc. takich listów, natomiast w 2018 r. już tylko 57,1 proc. Również poniżej średniej wypadają badania satysfakcji klientów i efektywności pracy.

Wynika z nich, że terminowość tzw. przesyłek D+1 (dostarczanych na następny dzień roboczy po dniu nadania) przed końcem ub.r. wynosiła ledwie nieco ponad 70 proc., gdy średnia dla europejskich poczt to 93 proc. Państwowa spółka pod względem terminowości krajowych przesyłek listowych jest na trzecim miejscu od końca, gorzej wypadają tylko Bułgaria i Hiszpania” – można przeczytać w gazecie.

„Współczynnik określający liczbę przesyłek przypadających na listonosza w PP znacząco odbiega od europejskich standardów” – ocenia Rzeczpospolita.

 

 

 

 

źródło: portalspozywczy.pl

Kategorie: Rynek Polski