„Pan Bowie z oddali przygląda się Polsce” – Konkurs na Opowiadanie 2020

Przegląd

Konkurs, organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, w tym roku odbywa się pod hasłem: „Pan Bowie z oddali przygląda się Polsce”.

Temat konkursu wolno w tym roku zupełnie zlekceważyć. W dobie masowego sterowania ludźmi i powszechnego odrastania granic postanowiliśmy dać Wam iluzję, że sami o czymś decydujecie, i jesteśmy niezmiernie ciekawi, co z tą pozorną wolnością zrobicie. – czytamy na stronie Konkursu.

Opowiadanie o objętości do 10 stron znormalizowanego maszynopisu, zgłoszone do Konkursu należy przesłać do 30 czerwca 2020 na adres: konkurs@opowiadanie.org

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno opowiadanie. Pula nagród wynosi 3.000 zł.

Regulamin Konkursu

 

Ogłoszony został także Konkurs na najlepszy przekład

W roku 2020 będziemy tłumaczyć z fińskiego, hebrajskiego, hiszpańskiego oraz węgierskiego opowiadania Petriego Tamminena, Alexa Epsteina, Ibana Zaldui i Györgya Dragomána. Jurorami konkursu translatorskiego są Anna Klingofer- Szostakowska, Sebastian Musielak, Anna Sawicka i Teresa Worowska.

Pula nagród w konkursie wynosi 2000 zł, po 500 zł dla najlepszego przekładu z każdego języka. Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2020 roku.

Regulamin Konkursu

Kategorie: Nagrody