Literatura polska na portalu iliteratura.cz

Literatura polska na portalu iliteratura.cz

Przegląd

Udział Polski w roli gościa honorowego Międzynarodowych Targów Książki i Festiwalu Literackiego „Svět knihy” w maju 2020 miał być największą od dekady okazją do wielowątkowej promocji Polski w Czechach – przypomina Instytut Książki.

W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy polskiej prezentacji – Instytut Książki i Instytut Polski w Pradze – realizują serię projektów dostosowanych formą do ograniczeń.

Pisaliśmy już o polskich numerach tematycznych czasopism: „Dějiny a současnost” oraz „A2”. Publikowaliśmy także filmy z udziałem czeskich pisarzy Jáchyma Topola i Petra Borkovca, kórzy mówią o swojej fascynacji polską literaturą (kolejny wywiad w tym cyklu przybliżymy już jutro). Tym razem pragniemy przedstawić projekt realizowany przez portal iliteratura.cz, gdzie można znaleźć cykl wywiadów (m.in. z historykiem literatury prof. Jiřím Trávníčkiem oraz ilustratorem Piotrem Sochą) i recenzji wydanych ostatnio w języku czeskim powieści Martyny Bundy, Weroniki Gogoli, Piotra Pazińskiego i innych polskich autorów.

Cały polski blok tematyczny na iliteratura.cz znaleźć można pod  adresem: http://www.iliteratura.cz/Sekce/989/ksiazki-polsko

Kategorie: Instytucje