Wiosenne nowości – Wydawnictwo Adamada

Przegląd

 

Szanowni Państwo!

To trudny czas dla wszystkich, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wydawnictwo Adamada stara się jednak pracować normalnie i plan wydawniczy korygować w jak najmniejszym stopniu. Książki wiosenne już wydrukowane lub w druku a prace nad ofertą jesienną trwają.

A jakie książki znajdą Państwo wśród naszych nowości na wiosnę 2020 r.?

 

www.adamada.pl

 

Będą to:

– kontynuacje bestsellerowych serii – Przygód Wilka i Ariola (kolejna część Ariola już wczesną jesienią!) O Wilku, który kochał góry; Ariol. Tyberiusz kotatakuje),

– kolejna część i wznowienie poprzedniego tomu serii poszukiwanych książek o emocjach dzieci (Sam i Watson pokonują zazdrość; Sam i Watson przeganiają gniew),

– przepiękna, interaktywna i z ruchomymi elementami książka dla najmłodszych (A to kto?)

– wciągające książki z fabułą dla młodszych i starszych czytelników (Tumfacek i zbieg z Okoliczności; Śrubek i tajemnice Maszynerii)

– zawsze na czasie, pełne wiedzy i świetnych ilustracji książki non-fiction (Co zrobić z tą górą śmieci?; Kwarki, fotony i jajko na twardo czyli Fizyka kwantowa i jej tajemnice)

– zadebiutujemy również w sferze książek dla rodziców– Smaki dzieciństwa, autorstwa Mirosławy Kątnej (premiera będzie przeniesiona na jesień!)

Przejdźmy jednak do konkretów.

Zaczęliśmy w lutym od książki Co zrobić z tą górą śmieci?, która w dowcipny, ale przystępny sposób przybliża temat segregacji śmieci, ich recyklingu i idei zero waste. Książkę można czytać zarówno od początku, jak i od końca. I jeszcze jedna ważna informacja – wydana została na ekologicznym papierze z recyklingu!

W lutym ukazał się również w sprzedaży przepiękny board book z przesuwanymi okienkami – A to kto?

W marcu zaczyna od kolejnej części serii o emocjach – Sam i Watson pokonują zazdrość oraz dodruku pierwszej części Sam i Watson przeganiają gniew. To książki, które z humorem i lekkością poruszają poważne problemy dziecięcego życia z świeżością, której potrzebują maluchy.
Kwiecień zaczynamy z przytupem – nową częścią Przygód Wilka. Tym razem przesympatyczny, ale lekko humorzasty Wilk na wycieczkę najwyższymi szczytami górskimi na świecie.

Zaraz po weekendzie majowym do sprzedaży wchodzi niebanalna historia ze świetnymi ilustracjami Adama Pękalskiego – Tumfacek i zbieg z Okoliczności. W połowie maja czekają nas kolejne przygody Ariola. Brawurowy, niebanalny, lekko prześmiewczy, ale przede wszystkim doskonale przetłumaczony z francuskiego przez profesora Tomasza Swobodę komiks o niepokornym chłopcu-osiołki – Ariolu. Tyberiusz Kotatakuje

Pod koniec miesiąca gratka dedykowana dla dzieci wczesnoszkolnych – Śrubek i tajemnice Maszynerii. Książka opowiada historię Śrubka, który ukradł dysk z programem antywirusowym, aby uratować swojego tatę, który – z racji wirusa – został zamknięty na kwarantannie w Warsztacie. Temat bardzo na czasie…

Na koniec maja mamy natomiast gratkę dla dzieci, które wiedzą dużo o otaczającym nas świecie, ale chcą wiedzieć jeszcze więcej – Kwarki, fotony i jajko na twardo czyli fizyka kwantowa i jej tajemnice.

Na jesień przenosimy premierę książki współzałożycielki Komitetu Ochrony Praw Dziecka, polskiej polityk, ale przede wszystkim psycholożki z wieloletnim doświadczeniem – Mirosławy Kątnej – Smaki dzieciństwa. Autorka opowiada – jak sama pisze – prawdziwe historie dzieci, które w różny sposób doświadczyły cierpienia – w rodzinie, w szkole, wśród rówieśników. Pomaga zrozumieć zachowania dzieci, uczula i uwrażliwia na sygnały, które wysyłają. Kluczową kwestią jest jednak komentarz psychologa – objaśnia postawi i zachowania dzieci i podpowiada, na co zwrócić uwagę i jak z dzieckiem rozmawiać. Wstęp do książki napisał Mariusz Szczygieł a książkę rekomendują znamienite postacie z polskiego życia publicznego (m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, posłanka na sejm RP i legenda Solidarności Henryka Krzywonos – Strycharska czy Przewodniczący Kapituły Orderu Uśmiechu Marek Michalak

 

Tagi: Adamada