Ravelo.pl zawiesza działalność!

Ravelo.pl zawiesza działalność!

Przegląd

Księgarnia internetowa Ravelo.pl , należąca do Grupy PWN poinformowała, iż dniem 27.04.2020 r. zawiesza sprzedaż.

Od tego dnia nie będzie możliwości złożenia zamówienia przez stronę www.ravelo.pl., natomiast zamówienia złożone do 27.04.2020 r. włącznie będą realizowane bez zmian.

Strona internetowa Sklepu będzie aktywna do 15.05.2020 r., co oznacza że nadal będzie można logować się na konto Klienta, sprawdzać statusy zamówień, pobierać faktury i pliki multimedialne.

Zamknięcie Sklepu nie wpływa na zakres zobowiązań Ravelo sp. o.o.  wobec Klientów, a wynikających z prawa Klienta do odstąpienia od umowy sprzedaży oraz uprawnień z tytułu rękojmi. Oznacza to, że reklamacje i zwroty towarów będą rozpatrywane na standardowych zasadach przez Biuro Obsługi Klienta. Wszelkie rozliczenia finansowe z Klientami, wynikające np. ze zwrotu towaru, będą realizowane w zwykłym trybie przez dział księgowy Spółki.

Przypomnijmy, że w marcu firma Ravelo Sp. z o.o. zamknęła, działającą od 1998 roku, księgarnię Lideria.pl

 

komunikat Ravelo.pl TUTAJ

 

Komentarz Prezesa Ravelo do Publikacji:

W związku z reorganizacją naszej struktury sprzedażowej, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu funkcjonowania sklepów ravelo.pl, lideria.pl oraz alemaluch.pl. Główny udział w wymienionych sklepach miała sprzedaż oferty beletrystycznej, zabawkowej oraz  Life Style.

Obecnie będziemy się koncentrować na rozwoju naszych najważniejszych sklepów działających w Grupie PWN, skupiając się na:

  • uzupełnieniu realizowanego modelu omnichannel tj. Księgarni Internetowej PWN  oraz Pzwl.pl (będących dopełnieniem dla sieci stacjonarnych Księgarni PWN)
  • ibuk.pl (sprzedaż publikacji elektronicznych)
  • sklepie Egmont.pl, który prowadzimy w ramach usługi One Stop Shop.

Decyzja ta podyktowana była względami ekonomicznymi. Utrzymywanie siedmiu sklepów internetowych, funkcjonujących do tej pory w ramach Spółki Ravelo wiązało się ze znacznymi kosztami . W ostatnim roku, najlepsze wyniki oraz wzrosty sprzedaży odnotowały nasze sklepy działające w modelu omnichannel.  Model ten funkcjonujący w korelacji z siecią stacjonarnych Księgarni PWN przyniósł dobre wyniki również dzięki testowemu uruchomieniu funkcjonalności click & collect. Wymierne rezultaty sprzedażowe przyniósł również sklep ibuk.pl oraz witryna Egmont.pl, którą prowadzimy w ramach usługi One Stop Shop . Alokowanie zasobów po zawieszeniu działania sklepów lideria.pl, ravelo.pl i alemaluch.pl, w nasze kluczowe projekty, powinno pozwolić nam na jeszcze dynamiczniejszy rozwój pozostałych sklepów.     

Prezes Ravelo

 

Kategorie: HOT, Rynek Polski