„Raróg“: nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

Kryminał psychologiczny, a zarazem kobieca opowieść o zemście autorstwa Anny Sokalskiej

 

Nakładem wydawnictwa LIRA ukazała się właśnie kolejna książka Anny Sokalskiej „Raróg”. Tym razem, po bestsellerowych „Opowieściach z Wieloświata”, autorka proponuje realistyczny kryminał pełen zwrotów akcji i nieszablonowych postaci, w którym nadal widoczne jest jej zainteresowanie symboliką słowiańską.

Akcja „Raroga” zawiązuje się latem 1985 roku, kiedy to we własnym ogrodzie zamordowany zostaje boss lokalnej mafii, Wołos, a jedynym świadkiem zbrodni jest pięcioletnia córka gangstera. Trzydzieści lat później Sonia nadal próbuje odnaleźć zabójców ojca i poznać losy matki. Chcąc rozwikłać tajemnicę sprzed lat, musi położyć na szali pragnienie zemsty i swoją przyszłość. To, co zobaczy, nie było przeznaczone dla czyichkolwiek oczu. Jaką drogę wybierze Sonia? Czy zbuduje normalne życie u boku prokuratora Szafrańskiego? Jakie intencje ma nieznany nikomu gangster oferujący współpracę?

Brutalna rzeczywistość i oniryczna podróż w głąb siebie, gangsterskie porachunki i próba rozliczenia się z przeszłością… A także tak ukochany przez autorkę Wrocław. W swojej najnowszej książce Anna Sokalska wychodzi poza ramy gatunku: na gruncie kryminału buduje duchową, kobiecą opowieść o odnajdywaniu w życiu drugiej szansy, z silnym motywem zemsty oraz nieoczywistą symboliką.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 336 stron, cena okładkowa: 36,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira