„Kultura odporna” – Kraków wspiera sektor kultury

„Kultura odporna” – Kraków wspiera sektor kultury

Przegląd

W związku z rozszerzaniem się pandemii Covid-19 i koniecznością zwalczania jej skutków, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował pakiet działań wspierających sektor kultury i twórców – program „Kultura odporna”.

Około 10 mln zł z budżetu Krakowa zostanie przeznaczonych na wsparcie dla sektora kultury, który w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. W piątek władze miasta ogłosiły program „Kultura odporna”.

Według zapowiedzi władz Miasta w ramach programu „Kultura odporna” wsparciem objęci zostaną zarówno indywidualni twórcy i animatorzy, jak i organizacje pozarządowe, instytucje, przedstawiciele najważniejszych sektorów kreatywnych, w tym, m.in.: producenci muzyczni i audiowizualni, sektor sztuk wizualnych, sektor filmowy i branża książki.

W programie przewidziano m.in. zwiększenie puli nagród i stypendiów dla twórców, dotacje dla podmiotów, które mimo pandemii w zupełnie nowych formach prowadzą działalność kulturalną oraz ulgi w płatnościach czynszowych dla pracowni twórczych i galerii sztuki znajdujących się w budynkach komunalnych.

Szczegóły programu m.in. konkretne kwoty i zasady, na jakich o wsparcie będą mogli ubiegać się twórcy i instytucje kultury zostaną podane w przyszłym tygodniu na stronie internetowej miasta.

 

 

 

żródło Portal Samorzadowy

Kategorie: Instytucje, Wydarzenia
Tagi: Kraków