Nowy podcast literacki w Big Book Cafe

Nowy podcast literacki w Big Book Cafe

Przegląd

Ruszył nowy podcast literacki Big Book Cafe: Książka w pięć minut i pięć pytań. Pierwszy odcinek, poświęcony jest książce „Znikanie“ Izabeli Morskiej.

„Znikanie“ to opowieść o chorobie jako metaforze. O chorowaniu jako niezwykłym stanie świadomości i tożsamości. Poruszająca i piękna literatura, która teraz nabiera szczególnego wyrazu – mówi Anna Król, która w pierwszym odcinku podcastu odpowiada na pięć pytań o autobiograficzną powieść Izabeli Morskiej. A co najtrudniejsze – na każdą odpowiedź ma tylko pięć minut.

Podcast literacki Big Book Cafe tym się wyróżnia – jest krótki i dynamiczny, trwa kilka minut.

Co dwa tygodnie premierę będzie miał nowy odcinek pocastu, a w nim inny duet z Big Book Cafe rozegra rundę pięciu pytań i odpowiedzi. O książkach rozmawiają: Anna Król, pomysłodawczyni i szefowa centrum edukacji literackiej, a także autorka i wydawczyni książek; Paulina Wilk – współtwórczyni programu literackiego Big Book Cafe i Big Book Festival, dziennikarka i pisarka; Julia Rzemek – kierująca autorską księgarnią działającą przy J. Dąbrowskieg 81 oraz Bartosz Kamiński – znawca rynku wydawniczego i promocji literackiej dbający o markę centrum i festiwalu.

Drugi odcinek podcastu będzie miał premierę w poniedziałek, 30 marca. Zostanie poświęcony głośnej książce „Normalni ludzie“ młodej irlandzkiej pisarki Sally Rooney, okrzykniętej Jane Austen pokolenia millenialsów. Czy słusznie? Na pytania odpowiada Paulina Wilk.

Podcast literacki Big Book Cafe: Książka w pięć minut i pięć pytań jest dostępny w aplikacjach Google Podcast, Apple Podcast, serwisach Spotify, Soundcloud, You Tube, a także w Anchor, Radio Public, Pocket Casts i Breaker.

 

 

Więcej: bigbookcafe.pl

Kategorie: Wydarzenia