Mariusz Rutowicz odwołany ze stanowiska Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Dom Książki sp. z o.o.

Mariusz Rutowicz odwołany ze stanowiska Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Dom Książki sp. z o.o.

Przegląd

Zarząd Spółki Przedsiębiorstwo Dom Książki sp. z o.o. poinformował Wirtualnego Wydawcę, że z dniem 4 marca 2020 roku Mariusz Rutowicz został odwołany ze stanowiska Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Dom Książki sp. z o.o. , pozostając w strukturach jako Doradca Zarządu. Mariusz Rutowicz pełnił  stanowisko prezesa od października 2018 roku.

Przedsiębiorstwo Dom Książki, prowadzące sieć księgarni pod marką Bookbook,  przeprowadza obecnie restrukturyzację spółki, znacząco zmniejszając liczbę księgarni z 90 na początku 2019 roku do docelowych 49 na koniec marca 2020 roku. Ma to doprowadzić od uzyskania przez spółkę rentowności na działalności kontynuowanej.

W związku z utratą możliwości realizacji zobowiązań Spółka złożyła w Sądzie Rejonowym w Warszawie wniosek o przyspieszone postępowanie układowe, zgłaszając wszystkie zobowiązania do dostawców. Ma to umożliwić ustabilizowanie księgarni, w których Spółka chce kontynuować działalność i zapewnić wierzycielom maksymalną stopę realizacji zobowiązań, których warunki i terminy, równe dla wierzycieli  w grupie – będą ustalone w postępowaniu układowym.

Zarząd Spółki stanowią dziś Dorota Malicka oraz Marcin Sorys.

 

Dla dostawców i innych wierzycieli kontakt za pośrednictwem adresu email:  zarzad@bookbook.pl

 

 

zobacz także:

 

Sieć księgarń w rękach wydawców

Porozumienie Kultura przejmuje Białostocki Dom Książki

Księgarnia PWN zamiast BookBook MDM

 

 

Kategorie: HOT, Rynek Polski