Julia Fiedorczuk o Filip Springer tworzą Szkołę Ekopoetyki

Julia Fiedorczuk o Filip Springer tworzą Szkołę Ekopoetyki

Przegląd

Pierwsza w Polsce, roczna Szkoła Ekopoetyki rusza w czerwcu 2020 roku w Instytucie Reportażu. Autorką jej programu jest dr hab. Julia Fiedorczuk, pisarka, poetka, tłumaczka i krytyczka literacka, adiunkt w Zakładzie Literatury Amerykańskiej Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pomysłodawcą i współtwórcą szkoły jest Filip Springer, pisarz i fotograf związany z Instytutem Reportażu, koordynator programowy festiwalu MiedziankaFest.

Szkoła Ekopoetyki nie jest szkołą pisania. Jej cel to wyrobienie w słuchaczkach i słuchaczach ekokrytycznej refleksji, a więc zmiana ich sposobu myślenia, skierowanie uwagi na relacje pomiędzy istotami ludzkimi a nie-ludzką naturą

Uczestniczkami i uczestnikami kursu mogą zostać osoby posiadające wyższe wykształcenie lub studentki i studenci ostatnich lat studiów. Zapraszamy autorki i autorów posiadających co najmniej trzy publikacje (artykuły, opowiadania, książki, zbiory poezji, inne formy literackie) w tytułach opatrzonych numerami ISBN/ISSN. Aby uczestniczyć w szkole niezbędna jest znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym swobodne czytanie tekstów literackich.

 

Szczegółowe informacje TUTAJ 

 

 

za Instytut Reportażu

 

Kategorie: Szkolenia, Wydarzenia
Tagi: Ekopoetyka