Polscy Superbohaterowie: Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem

Przegląd

Kiedy mama oznajmia Antosiowi, że spędzi wakacje u dziadków w Olszówce pod Krakowem, chłopiec nie jest zachwycony. Jednak szybko okazuje się, że nawet na wsi można się dobrze bawić, zwłaszcza jeśli ma się dziadka, który chciałby wcielić się w postać Tadeusza Kościuszki podczas widowiska historycznego. W tajemnicy Antoś i jego kuzyni, Sonia i Kuba, starają się pomóc dziadkowi w zdobyciu tej roli. Czy ich plan się powiedzie? Kto zostanie Naczelnikiem?


Seria książek edukacyjnym Polscy Superbohaterowie jest przeznaczona dziecięcym odbiorcom w wieku szkolnym. Każda książka opowiada historię Polaków, którzy zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii. Rozbudowane o nietypowe ciekawostki z życia bohaterów narracje zachęcą nawet starszego odbiorcę do zapoznania się z treścią publikacji.
Seria książek dla dzieci Polscy Superbohaterowie opowiada o niezwykłych Polkach i Polakach. To historia zapisana w bardzo przystępny dla dziecka sposób. Książki są ładnie wydane, napisane zrozumiałym językiem, a trudne słowa są wyjaśnione na dole każdej strony. Myślę, że to świetne urozmaicenie dla tradycyjnych bajek dla dzieci. – Wysmakowana.pl

Patronami medialnymi publikacji są: TVP ABC, Radio Dla Ciebie, Mały Gość Niedzielny, Czasdzieci.pl i Lustro Biblioteki.

Autor: Tekst: Izabela Degórska
,
Ilustracje: Elżbieta Moyski
Liczba stron: 104
Format: 140×205
Oprawa: Oprawa twarda
ISBN: 978-83-7773-927-3
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2019

Kategorie: Edukacja