Nowy layout i silnik portalu Histmag.org

Nowy layout i silnik portalu Histmag.org

Przegląd

Serwis Histmag.org wraz z końcem minionego roku zaprezentował swoim Czytelnikom nową wersję strony. Odświeżono szatę graficzną, a sam portal działa płynniej za sprawą całkowitej wymiany silnika.

– Nowy Histmag stawia na przejrzystość. Znacząco zmieniliśmy sposób przedstawiania treści na stronie głównej – zaczynając od nowego rozkładu artykułów, po ujednolicenie fontu
i prezentacji grafik. Zwiększyliśmy także szybkość działania serwisu. Nasi Czytelnicy oczekują nie tylko świetnych jakościowo treści, ale też wysokiego poziomu technicznego, szczególnie w przypadku wersji mobilnej. Tym oczekiwaniom wychodzimy naprzeciw – podkreśla Michał Świgoń, wydawca i założyciel Histmag.org.

W serwisie pojawiła się również nowa wyszukiwarka treści, pozwalająca na szybsze i dokładniejsze przeszukiwanie ponad 20 tysięcy artykułów.

– Nowa szata graficzna to ważna zmiana, ale zaledwie jedna z wielu, jakie czekają serwis w 2020 roku. W nadchodzącym roku postawimy na interakcje z naszymi Czytelnikami poprzez media społecznościowe. Niebawem startujemy z nową propozycją, jaką będzie seria podcastów. Efekty naszej pracy będą dostępne w serwisie YouTube, a z czasem także na pozostałych platformach streamingowych – zdradza Magda Mikrut-Majeranek, redaktor naczelna Histmag.org.

Przypomnijmy, że Histmag jest najstarszym portalem historycznym w Polsce – istnieje już przeszło 18 lat.
W 2019 roku serwis odwiedziło ponad 3,6 mln unikalnych użytkowników, którzy wykonali ponad 10 mln odsłon (dane Google Analytics), co umieszcza Histmaga w czołówce polskich portali historycznych.

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Histmag