ARCHISTORIA. Opowieść o architekturze/wystawa podczas ferii zimowych

Przegląd

 

Chcesz zobaczyć jak dawna elektrownia w Londynie została zmieniona w nowoczesną galerię? Potrafisz porównać kopuły bazyliki św. Piotra i Tadż Mahal? Chcesz wiedzieć, po co powstał łuk triumfalny w Paryżu, a czemu służy łuk w St. Louis? Czy wiesz co łączy operę w Sydney z Koloseum? ARCHISTORIA to ARCYCIEKAWA opowieść o architekturze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj!

Magda Jeleńska, przenosi nas w fascynujący świat budowli, odkrywa przed nami formy i materiały pokazując jak mogły być użyte przed tysiącem lat, a jak dzisiaj. Zestawia w zaskakujący sposób budynki z różnych stron świata i z różnych epok rezygnując z chronologicznego porządku.

To jedyna taka książka na rynku, którą mogą czytać i oglądać zarówno dzieci jak ich rodzice i dziadkowie.

A jest na co patrzeć, bo stroną graficzną zajęły się Agata Dudek i Małgosia Nowak czyli Acapulco Studio – mistrzynie nowoczesnej ilustracji. W Archistorii połączyły wyczucie realizmu i nowoczesność z poczuciem humoru. Proszę zerknąć choćby na Empire State Building czy Willę Tugendhatów

 

www.muchomor.pl

 

 

Już podczas najbliższych ferii zimowych będzie można obejrzeć w Warsztatach Kultury wystawę „ARCHISTORIA. Opowieść o architekturze”, która powstała w oparciu o książkę pod tym samym tytułem, zilustrowaną przez Studio Acapulco.Wystawie będą towarzyszyły warsztaty edukacyjne dla dzieci.
Podczas zajęć uczestnicy zamienią się w małych architektów. Po szerszym wprowadzeniu w zagadnienia związane z pracą architekta, będą mieli za zadanie zaprojektować i umiejscowić budynki na wspólnie przygotowanej mapie. Do jej stworzenia posłuży nam wielkoformatowa papierowa płachta z wyznaczonymi ulicami, skrzyżowaniami i rondami, a rozrysowane na osobnych kartach budynki i ważne instytucje: banki, restauracje, baseny, muzeum czy zoo znajdą na niej swoje miejsce. Na sam koniec warsztatów wspólnie nadamy nowemu miastu nazwę, którą wyłonimy w demokratycznym głosowaniu. Dodatkowo, na uczestników będzie czekać kilka ćwiczeń edukacyjnych związanych z książką „ARCHISTORIA. Opowieść o architekturze”.

Szczegółowe informacje o warsztatach:

https://www.warsztatykultury.pl/wydarzenia/mali-architekci/

https://www.warsztatykultury.pl/wydarzenia/archistoria-opowiesc-o-architekturze-wystawa-podczas-ferii-zimowych/

https://www.warsztatykultury.pl/wydarzenia/archiplakat/

 

Kategorie: Edukacja, Sztuka
Tagi: Muchomor