Adela. Jednorożec mimo wszystko

Przegląd

Adela to koń prawie jak każdy inny: urodziła się z rogiem na głowie, ale na farmie, na której mieszka obok dwunożnego żółwia i ślepego psa, nikt nie zwraca uwagi na ten nietypowy szczegół. Wszystkie te zwierzęta zostały przygarnięte przez Norberta – rolnika, który mieszka samotnie z córką Julie. Wszystko toczyło się w najlepsze aż do przybycia rzekomego specjalisty od jednorożców, który głosi wszem i wobec, że Adela jest legendarnym zwierzęciem, który przynosi szczęście swoim opiekunom! Adela postanawia zrobić wszystko aby udowodnić, że jest zwykłym rogatym koniem, który nie ma nic wspólnego z magią.

To wspaniała książka o tolerancji, życiu w rodzinie i przyjaźni. Właśnie te wartości przesądziły o jej światowym sukcesie.

Dla mnie to nie tylko zabawna historia o akceptacji, którą pokocha każdy kto kiedykolwiek poczuł się jakby wyrósł mu róg na głowie. Książka uczy także, że często nie dostrzegamy szczęścia w naszej codzienności, może zbyt się do niego przyzwyczajając. Pokazuje także, że powinniśmy umieć się nim dzielić z innymi, aby także mogli ogrzać się w jego cieple. – blog RodzinaTestuje.blospot.com

Patronami medialnymi publikacji są: TVP ABC, Dzieci i Victor Junior.

Autor: Autorka: Ludivine Irolla
,
Ilustracje: Marie de Monti
Liczba stron: 200
Format: 143×2015
Oprawa: Oprawa miękka
ISBN: 9788381511926
Wydawnictwo: Bonobo
Rok wydania: 2019

 

www.rm.com.pl