Sieć księgarni Autorska sprzedana!

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Czytelników Wirtualnego Wydawcy o rozmowach prowadzonych przez S.I.W. Znak, dotyczących sprzedaży sieci księgarni Autorska (zob. https://wirtualnywydawca.pl/2019/11/czy-znak-sprzeda-swoje-ksiegarnie-autorskie/ ) . Dziś potwierdziły się nasze przypuszczenia.

Jak nas poinformował Marek Frączek, Dyrektor Handlowy S.I.W. ZNAK , sprzedaż sieci księgarni doszła do skutku. Umowa o przejęcie sieci Autorska została zawarta z firmą Dictum. Księgarnie będą przekazywane nowemu właścicielowi sukcesywnie, od stycznia 2020 roku do końca pierwszego kwartału. Transakcja nie dotyczy księgarni w Złotych Tarasach w Warszawie.

W ciągu pięciu lat od otwarcia pierwszej księgarni stworzyliśmy oryginalny koncept, wokół którego zgromadziliśmy spore grono stałych klientów. Wyjątkowy zespół Autorskich od początku stawiał na indywidualne podejście do Klienta oraz atmosferę zachęcającą nie tylko do zakupów, ale również do głębszego wejścia w świat książek. Naszą wizję księgarni doceniło też profesjonalne środowisko, przyznając Autorskiej nagrodę dla Nowego Konceptu Roku i nagrodę specjalną za Jakość Obsługi Klienta.

S.I.W. Znak pozyskał w spółce Dictum inwestora, który zapewni rozwój sieci. Spółka posiada wiedzę, doświadczenie i narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności księgarskiej na najwyższym poziomie.

Umowa nie obejmuje zbycia księgarni w Złotych Tarasach w Warszawie, która dla wydawnictw znakowskich ma charakter wizerunkowy. Zapraszamy również do niedawno otwartej księgarni Znaku w Krakowie przy ul. Szujskiego. –  czytamy w komunikacie.

 

 

 

Kategorie: HOT, Rynek Polski