Legimi sprzedało obligacje za 1,5 mln zł

Przegląd

Firma Legimi,  przydzieliła 1,5 tys. obligacji o łącznej cenie emisyjnej 1,5 mln zł. Jednocześnie firma wykupiła przedterminowo obligacje za 657 tys. zł.

Obligacje są roczne, oprocentowane na 8,5 proc., z odsetkami wypłacanymi co kwartał. Są zabezpieczone zastawem rejestrowym, a także oświadczeniem o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w rozumieniu art. 777 § 1 pkt 5 KPC. Spółka nie zamierza ich wprowadzić na rynek Catalyst. Środki z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę obecnego zadłużenia firmy oraz rozwój i promocję jej platformy z e-bookami i audiobookami w Polsce i Niemczech.

We wrześniu Legimi sprzedało 2,35 tys. zł obligacji po 1 tys. zł. To także roczne papiery z oprocentowaniem wynoszącym 8,5 proc. – Naszym obligatariuszom należą się słowa podziękowania za zaufanie i umożliwienie realizacji dalszych planów rozwoju. To efekt dobrych doświadczeń inwestorów z Legimi, z którymi staramy się budować trwałe relacje, stawiając na pierwszym planie terminowość wypłacania świadczeń i realizacji wykupów. W samym tylko 2019 r. wykupiliśmy terminowo obligacje o łącznej wartości 4,3 mln zł – skomentował Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Firma przedterminowo wykupiła obligacje serii R o wartości nominalnej 657 tys. zł. Pozostałą część papierów z tej emisji, za 1,2 mln zł, zamierza wykupić do 27 listopada. W przyjętym programie emisji obligacji na lata 2019-2021, Legimi zakłada, że będzie oferować papiery dłużne tak, żeby łączna kwota tych aktualnie niewykupionych przez nią nie przekroczyła 9 mln zł. Obligacje mają być emitowane na okres od 12 do 24 miesięcy. Spółka zapowiedziała też konsekwentne obniżanie swojego poziomu zadłużenia.

W ub.r. Legimi zanotowało 11,29 mln zł wpływów netto ze sprzedaży, 10,3 mln zł kosztów operacyjnych, 984 tys. zł zysku brutto ze sprzedaży, 1,2 mln zł zysku EBITDA oraz 43 tys. zł zysku netto. W przyszłym roku firma planuje 25,45 mln zł przychodów ze sprzedaży, 22,86 mln zł kosztów operacyjnych, 3,89 mln zł zysku EBITDA i 1,94 mln zł zysku netto.

 

za www.wirtualnemedia.pl

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Legimi