Wręczono Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida

Wczoraj, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, ogłoszono tegorocznych laureatów Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida.

Nagrodę „Dzieło życia” przyznawaną „za całokształt twórczości” otrzymał wybitny artysta, rzeźbiarz, pedagog i wieloletni rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – prof. Adam Myjak .

Nagrodę im. Norwida w kategorii „literatura” odebrał pisarz i dramaturg Wiesław Myśliwski za powieść „Ucho igielne” (wyd. Znak).

Laur przyznała Myśliwskiemu kapituła pod przewodnictwem Krzysztofa Masłonia.

W kategorii tej nominowani byli także: Katarzyna Pochmara-Balcer za powieść „Lekcje kwitnienia” (wyd. Nisza) oraz Adrian Sinkowski za tomik „Atropina” (Biblioteka „Toposu”).

Nagrodę w kategorii „muzyka” otrzymał skrzypek Janusz Wawrowski za wykonanie i rekonstrukcję Koncertu skrzypcowego Ludomira Różyckiego na skrzypcach Stradivariusa „Polonia”.

Nagrodę im. Norwida w kategorii „sztuki plastyczne” odebrał malarz prof. Leon Tarasewicz, którego uhonorowano za wystawę „Jerozolima” w Galeria Foksal w Warszawie.

Nagrody w dziedzinie „teatru” otrzymała aktorka i reżyser Krystyna Janda  za rolę w spektaklu „Zapiski z wygnania” Sabiny Baral. Monodram w reż. Magdy Umer powstał w kierowanym przez nią Teatrze Polonia w Warszawie.

 

 

 

 

źródło: PAP

Kategorie: Nagrody