Urodziny Lema 2019

Urodziny Lema 2019

Przegląd

Kraków Miasto Literatury Unesco oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają na kolejne krakowskie urodziny Lema.

Wtorek, 24 września 2019 o 18:00 – 22:00
Kijów.Centrum
Al. Krasińskiego 34, 30-101 Kraków

„Również i tym razem mamy wiele do przegadania: po pierwsze – nową ekranizację: „Głos Pana” Stanisława Lema w reżyserii György’a Pálfiego. Po drugie – dwie publikacje poświęcone historii fandomu. Jedna z nich to pośmiertne, dwutomowe wydanie dzieła redaktora–legendy, Macieja Parowskiego, „Mój cyrk, wasze małpy”. Natomiast „Historie fandomowe” to reporterska rozprawa Tomasza Pindla z… fandomem.

O tym, kim był Maciej Parowski i dlaczego fandom to jego dziecko oraz jak się ma do tego Stanisław Lem, rozmawiać będą uczestnicy wydarzeń dawno zapomnianych, a brzemiennych w skutki. Takich pytań zresztą będzie więcej: Jak wykuwała się polska popkultura? Skąd się wziął Wiedźmin, nim trafił do Netflixa? Dlaczego kiedyś fandom był jeden i niepodzielny, a dziś fandomy są zdemokratyzowane i liczne?

Jest też szansa – granicząca z pewnością – że przy okazji wspomnień o Macieju Parowskim pojawią się anegdoty czy legendy dotychczas nie upubliczniane… Czy Lem pojechałby na Pyrkon i dlaczego nie? Kto nie zna odpowiedzi, przyjść musi koniecznie, kto zna – niech przyjdzie i przedstawi swoją wersję wydarzeń. A po tym ostatnim zjeździe fandomitów wszyscy rzucimy się na film!

KOMUNIKAT DLA RESZTY KRAJU: nie płaczcie. Do Was też zaraz jedziemy.”

Śledź wydarzenie na facebook

 

 

Kategorie: Wydarzenia