Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach

Przegląd

Nowa książka Guido van Genechtena

Czy velociraptory ścigały się na kolarzówkach? Gdzie diplodoki spędzały długie weekendy? Jak stegozaury obchodziły urodziny? Już nie trzeba się zastanawiać, cała prawda o przedpotopowych gadach na zdjęciach.

Guido van Genechten urodził się w 1957 roku w belgijskim mieście Mol. Studiował typografię oraz pobierał lekcje rysunku, malarstwa, grafiki i fotografii w miejscowej akademii sztuk pięknych.

Przez lata pracował jako grafik w wielu wydawnictwach. Dzisiaj zajmuje się przede wszystkim tworzeniem autorskich książek obrazkowych dla dzieci.

W roku 1998 Guido van Genechten zdobył międzynarodową nagrodę dla ilustratorów (Illustrator’s Award City of Hasselt) za książkę Rikuś. To wyróżnienie otworzyło mu drzwi do międzynarodowej kariery. W 2007 roku zwyciężył w konkursie na najlepszego ilustratora książek dla dzieci (Reader’s Digest Award for Best Children’s Book Illustrator), a książka Nie chcę być duży została umieszczona na liście Best Picture Book of the Year 2007 (najlepsza książka obrazkowa roku 2007).

Guido van Genechten jest autorem wielu bestsellerów, a jego książki wydano (przez ostatnie dziesięć lat) w 40 krajach na całym świecie.

W Polsce wydawcą najlepszych i najbardziej znanych książek Guida van Genechtena jest Wydawnictwo Adamada, m.in.: Rikuś, Gustaw niestraszny duch, I co teraz?, Jakie to szczęście, że cię znalazłem.

Zobacz

Tagi: Adamada