„Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!” – biografia jednego z najwybitniejszych polskich aktorów

Przegląd

„Andrzej Seweryn.
Ja prowadzę!”

Rozmawiają Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke.

Premiera: 30 października 2019
Wydawnictwo W.A.B.

 

Biografia jednego z najwybitniejszych polskich aktorów.
Z Andrzejem Sewerynem rozmawiają Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke.
Wśród poruszanych tematów znajdują się zarówno zagadnienia dotyczące świata teatru i filmu, polityki, a także życia prywatnego.
Aktor opowiada między innymi o wspomnieniach z dzieciństwa, młodości i początkach pracy artystycznej. Pasjonująca lektura dla wszystkich wielbicieli teatru i filmu.

„Ja prowadzę! to szczery, wielowymiarowy i bardzo ciekawy portret Andrzeja Seweryna. To książka dla tych, których interesuje aktorstwo i jego tajemnice, współczesna historia Polski, niebanalne życie rodzinne oraz dla fanów sportu, by dowiedzieli się co w sztuce oznacza podanie do Benzemy . Czyta się znakomicie.”
Grażyna Torbicka

„Pamiętam Andrzeja Seweryna na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu, pamiętam jego iście szekspirowską interpretację roli Henryka, bohatera Ślubu w Comédie Française. Dzięki swemu niezwykłemu talentowi Seweryn jak nikt potrafi ukazać dzieło Gombrowicza na scenie.”
Rita Gombrowicz

„To jest książka dla tych, którzy lubią podróżować w dobrym towarzystwie. Bo podążanie za tym wybitnym aktorem i wyjątkowym człowiekiem jest przyjemnością nie do opisania.
Wiem to z doświadczenia, choć sam wolę prowadzić.”
Dawid Ogrodnik

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB