Pióro Metatrona – Coperniconowy konkurs literacki

Przegląd

Organizatorzy Coperniconu oraz współorganizator konkursu – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Program “Absolwent UMK” – zachęcają do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu literackiego o Pióro Metatrona. Tematem konkursu jest hasło przewodnie tegorocznego konwentu: Pokaż nam swoją pasję!

Tekst pisany prozą nawiązujący treścią do tematu przewodniego, musi nawiązywać lub zaliczać się do gatunku fantasy. Praca powinna być opatrzona tytułem innym niż temat przewodni konkursu.
Tekst konkursowy powinien mieć objętość między 3600 a 7200 znaków ze spacjami.

Jeden autor może nadesłać maksymalnie trzy prace konkursowe.

Prace konkursowe (w formacie edytowalnym .doc, .docx lub .rtf oraz do podglądu .pdf) należy przesłać do 18 sierpnia 2019 na adres konkurs@copernicon.pl, w temacie wiadomości wpisując swoje imię i nazwisko z dopiskiem „Pióro Metatrona 2019”, a w treści dane kontaktowe.

Spośród zatwierdzonych prac jury wyłoni 3 najlepsze, których autorzy otrzymają nagrody główne:

I miejsce – statuetka Pióro Metatrona, dyplom, pendrive uniwersytecki, wejściówka na festiwal Copernicon 2019 i udział w gali wręczenia nagród, publikacja tekstu w informatorze Coperniconu (PDF) oraz na stronie www.copernicon.pl, 480 jednostek waluty konwentowej, którą podczas imprezy można wymienić w sklepiku konwentowym na książki, gry i gadżety konwentowe;

II miejsce – statuetka, dyplom, pendrive, wejściówka na festiwal Copernicon 2019 i udział w gali wręczenia nagród, publikacja tekstu w informatorze Coperniconu (PDF) oraz na stronie www.copernicon.pl, 320 jednostek waluty konwentowej;

III miejsce – statuetka, dyplom, pendrive, wejściówka na festiwal Copernicon 2019 i udział w gali wręczenia nagród, publikacja tekstu w informatorze Coperniconu (PDF) oraz na stronie www.copernicon.pl, 160 jednostek waluty konwentowej.

 

Copernicon to święto fanów fantastyki, literatury i popkultury odbywające się w samym centrum magicznej, toruńskiej starówki. Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 września
a tegoroczna edycja będzie już jego dziesiątą odsłoną. Początkowo niewielka, choć już od pierwszej edycji licząca się na arenie ogólnopolskiej impreza, w roku 2018 ugościła ponad 3500 uczestników potwierdzając swoją pozycję jednego z największych festiwali fantastyki w kraju.

Na program Coperniconu każdego roku składa się ponad 1000 godzin atrakcji takich jak prelekcje, pokazy, warsztaty, konkursy, koncerty, seanse filmowe i spotkania z zaproszonymi gośćmi. W 2018 roku gościliśmy ponad 60 znamienitych osobistości ze świata literatury i popkultury. Podczas dziesiątej edycji Festiwalu planowanych jest jeszcze więcej wyjątkowych punktów programu i spotkań ze znanymi osobistościami świata literatury i popkultury..

 

więcej

Kategorie: Nagrody, Wydarzenia