Premiera „Wyspy” Ragnara Jónassona w Wydawnictwie Amber!

Przegląd


Nowy tom bestsellerowej serii z komisarz Hulda Hermannsdóttir. „Hulda to rewelacyjna nowa postać w literackim gronie najlepszych kobiet detektywów”. „ The Times”

www.wydawnictwoamber.pl

 

„Żaden kraj w skandynawskich kryminałach noir nie jest tak zimny, pusty i posępny jak Islandia. A żaden autor nie oddaje tego tak sugestywnie i przerażająco jak Jónasson. A Hulda to jedna z najtragiczniejszych bohaterek kryminałów.” „The Times”

W serii HULDA Jónasson zaskakuje postacią bohaterki i jak zwykle zachwyca poetyckim, mrocznym nastrojem. Unikatowa konstrukcja tworzy niesamowity suspens:
W każdym tomie bohaterka jest o 10 lat młodsza!

Tom 1 Ciemność został wyróżniony najwyższymi nagrodami: w Wielkiej Brytanii nominacja do Petrona Award 2019 dla Najlepszego Skandynawskiego Kryminału, a w Islandii, nominacja do Kryminału Roku oraz Nagroda Księgarzy dla Najlepszej Powieści Roku.

Elliðaey – piękna, surowa i niedostępna wyspa u poszarpanych fiordami najbardziej odległych i odludnych wybrzeży Islandii. Czworo przyjaciół przybywa tu, by uczcić pamięć dziewczyny, która dziesięć lat temu spędzała tu romantyczne wakacje i już z nich nie wróciła.

Teraz jedno z nich też nie wróci…

Śledztwo prowadzi komisarz Hulda Hermannsdóttir. Czuje, że coś łączy obie zbrodnie. Szukając prawdy, będzie musiała zanurzyć się w najgłębszym mroku spowijającym to miejsce oraz sumienia ludzi związanych nicią kłamstw, szantażu, manipulacji. I zmierzyć się z ciemnością własnej duszy…

RAGNAR JÓNASSON zdobył natychmiastowy międzynarodowy sukces pierwszą powieścią Milczenie lodu, która zajęła 1 miejsce w Amazonie. Kolejne tomy ugruntowały sukces serii MROCZNA WYSPA LODU wydawanej w 18 krajach. Telewizyjne prawa kupił zdobywca Oscara i BAFTA Award – On The Corner. Kryminały Jónassona sprzedano w ponad 500 000 egzemplarzy.

Polecamy też poprzednie książki autora:


www.wydawnictwoamber.pl 

 


www.wydawnictwoamber.pl

 

www.wydawnictwoamber.pl

 


www.wydawnictwoamber.pl

 

www.wydawnictwoamber.pl

 

www.wydawnictwoamber.pl 

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Amber