Ósmy Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo”

Ósmy Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo”

Przegląd

W najbliższy piątek rozpocznie się w Szczecinie  ósmy Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo”, który będzie towarzyszył tegorocznym Dniom Morza. Do 16 czerwca na wszystkich miłośników czytania czekać będzie blisko 40 autorów i bogata oferta ponad  40 wystawców. Nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci!

Gościem specjalnym będzie prof. Jerzy Bralczyk niestrudzony popularyzator poprawnej polszczyzny, autor i współautor wielu książek, m.in.: „Trzy po 33”, „500 zdań polskich” i „Mój język prywatny” oraz wydanej wspólnie z żoną Lucyną Kirwil „Pokochawszy”.  O meandrach języka miłości opowiedzą na scenie Pleneru.

Wśród gości będą także między innymi Łukasz Orbitowski – redaktor, publicysta, przede wszystkim zaś popularny i wielokrotnie nagradzany pisarz, który opowie o najnowszej książce „Kult”, zbeletryzowanej powieści na bazie  doskonale udokumentowanej historii objawień oławskich oraz Jakub Ćwiek – autor ponad dwudziestu książek, stand-uper i scenarzysta, laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla, dziesięciokrotnie do niej nominowany, autor książki „Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu” i premierowej powieści „Szwindel”, opartej na prawdziwych zdarzeniach.

Na miłośników mocnej literatury czeka spotkanie z Magdą Stachulą, najbardziej uzależniającą autorką thrillerów psychologicznych w Polsce: „Idealnej”, „Trzeciej” i „W pułapce”. Sympatycy kryminałów spotkają się z Martą Matyszczak – autorką komedii kryminalnych, Piotrem Rozmusem – w rozmowie o najnowszej powieści „Piętno mafii” oraz Piotrem Borlikiem – autorem powieści grozy.

 

szczegółowy PROGRAM TUTAJ

 

Kategorie: Wydarzenia