Nauka w branży IT — jak nadążyć za zmieniającą się technologią?

Przegląd


Jeśli pracujesz w branży IT, dobrze wiesz, że jak szybko zmienia się technologiczny świat — co roku pojawiają się nowe edycje programów, kolejne wersje języków programowania, jak grzyby po deszczu wyrastają też nowe technologie. By nie wypaść z obiegu, trzymaj rękę na pulsie — i korzystaj z licznych możliwości nauki, które oferuje obecnie rynek, na przykład z e-booków czy kursów wideo towarzyszących tradycyjnym wydawnictwom papierowym. Ten trend dostrzegają także wydawcy i księgarze — i nieustająco poszerzają ofertę edukacyjną.

Aby skuteczniej zaspokajać głód wiedzy o nowych technologiach, rodzime księgarnie online z literaturą specjalistyczną wprowadzają do swoich ofert e-booki w języku angielskim. To odpowiedź na dynamiczne zmiany i potrzeby branży IT. Księgarnie Grupy Helion ( helion.pl , ebookpoint.pl ) od dłuższego czasu proponują czytelnikom e-booki wydawnictwa O’Reilly w języku angielskim. Obecnie oferta ta została poszerzona o kolejnego zagranicznego wydawcę — Packt. Tym samym katalog specjalistycznych publikacji poszerzył się z 2000 do 3400 tytułów.

Czytając w oryginale, rozwijasz słownictwo branżowe i poszerzasz horyzonty. Uczysz się zwrotów, których używają specjaliści na całym świecie. Jeśli pracujesz w międzynarodowej organizacji — to duży plus!

Książki w języku angielskim to także pewność, że podąża się za aktualnymi trendami. Tytuły pojawiają się na rynku szybko, często gdy tylko producenci sygnalizują wprowadzenie wersji beta danego programu. Wydawnictwa Packt i O’Reilly publikowały prace o machine learning czy data science na długo, zanim te tematy rozpowszechniły się w naszej części Europy.
Dzięki tłumaczeniom czytelnicy w Polsce przez wiele lat przyzwyczajali się formuły przewodników i poznawali ich autorów — dziś kojarzą ich tak samo dobrze jak polskich. Co więcej, zdarzają się też polscy autorzy, którzy wydają za granicą w języku angielskim. Książki wydawnictw O’Reilly i Packt są także wzorem dla polskiego rynku książki informatycznej.

Oferta zagraniczna to przede wszystkim książki na czasie. Zakup tych tytułów często pozwala nawet wyprzedzić moment, gdy dana technologia zagości w Polsce na dobre. Patrząc na ofertę zachodnich wydawnictw, możemy też przewidzieć, jakie trendy w technologiach pojawią się u nas w ciągu 6-12 miesięcy. Nie masz nic do stracenia — zainwestuj i zdobądź wiedzę przed wszystkimi!

 

Kategorie: Informatyka
Tagi: Grupa Helion