Znamy Laureatów Nagrody Literackiej im. Samuela Bogumiła Lindego
Nagrodę Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego w roku 2019, otrzymają Christoph Hein i Szczepan Twardoch.
Oprócz okolicznościowych dyplomów, medali, Laureaci nagrody otrzymają także gratyfikację finansową w wysokości 5.000 Euro, fundowaną przez oba miasta.
Nagroda im. Lindego jest przyznawana od 1996 r. – jako pierwsi otrzymali ją Wisława Szymborska i Gunter Grass.
Nagrody są wręczane naprzemiennie – w Toruniu i Getyndze, które są miastami partnerskimi.
W tym roku uroczystość odbędzie się w Toruniu – 9 czerwca w Ratuszu Staromiejskim w obecności władz Torunia i Getyngi.
źródło: tylkotorun.pl
Artykuły powiązane:
Kategorie:
Nagrody
Tagi:
nagroda Lindego






