NAJLEPSZA KSIĄŻKA na WIOSNĘ 2019

Przegląd

Drodzy Czytelnicy jest nam bardzo miło poinformować i ogłosić, że w Oficynie Wydawniczej „Impuls” mamy Najlepszą Książkę na Wiosnę Roku 2019!

23 kwietnia 2019 poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu (finał finałów) Najlepszych książek na wiosnę organizowany przez wortal Granice.pl.

W tegorocznej edycji rywalizowało kilkadziesiąt książek w 13 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na wiosnę 2019″. W głosowaniu oddano ponad 50 tysięcy głosów.

Decyzją jury plebiscytu najlepszą książką na wiosnę 2019 w kategorii Publikacje popularnonaukoweksiążka Katarzyny Loreckiej pt. Jak kochamy? o przywiązaniu w miłości.

Katarzynie Loreckiej gratulujemy ważnego wyróżnienia i tytułu: NAJLEPSZEJ KSIĄŻKI NA WIOSNĘ 2019!   Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie na nasze publikacje, dziękujemy organizatorom plebiscytu wortalowi Granice.pl. Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas.

O plebiscycie:

– Już po raz jedenasty w plebiscycie organizowanym przez redakcję serwisu Granice.pl wybieraliśmy „Najlepsze książki na wiosnę” – mówi Sławomir Krempa, redaktor naczelny portalu. – Trzynaście konkursowych kategorii pozwala na wskazanie najbardziej interesujących premier wydawniczych minionych miesięcy. Wyboru dokonuje grono profesjonalistów zajmujących się rynkiem książki oraz – równolegle – czytelnicy, głosując za pośrednictwem strony internetowej ksiazkanawiosne.pl. W ten sposób w naszym plebiscycie odbija się jak w zwierciadle polski rynek książki, panujące na nim mody i trendy.

Jak kochamy? o przywiązaniu w miłości

O książce:

poleca Katarzyna LoreckaWśród licznych koncepcji dotyczących miłości coraz większą popularność zyskuje teoria przywiązania. To właśnie w obszarze przywiązania, które w największym stopniu wpływa na to, jak w danym związku wygląda miłość, często pojawiają się trudności. Wyzwania, jakie można wówczas napotkać, zależą od tego, na ile komfortowo ludzie czują się w fizycznej i emocjonalnej bliskości. Teoria przywiązania nie tylko jest tym, co pomaga lepiej zrozumieć, czym jest dla nas miłość i jaką drogą najczęściej idziemy jej naprzeciw, lecz także wytycza kierunek możliwej zmiany. A kiedy już się wie, dokąd się zmierza i po co, łatwiej jest znosić trudy podróży.

W książce „Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości” przyjrzymy się każdemu ze stylów przywiązania i temu jak się przejawia w miłości. Jak wpływa na poczucie atrakcyjności, na klimat tworzonych związków, seksualność, bliskość emocjonalną, fizyczną, i in. Przyjrzymy się też temu co, w zależności od stylu przywiązania, może pomóc zbudować dobrą relację. Tego uczy nas teoria więzi, stworzona przez Johna Bowlby’iego i rozwinięta przez innych naukowców, którzy od dziesięcioleci zgłębiają tajniki miłości po to, by żyło się nam lepiej.

Mam nadzieję, że książka ta pomoże Czytelnikom w odnalezieniu własnej, najlepszej drogi dotarcia do swojego celu.

Katarzyna Lorecka 

 

Jak kochamy? o przywiązaniu w miłości


Z recenzji dr hab. Andrzej Łukasik, prof. UR

Publikacja Katarzyny Loreckiej Jak kochamy. O przywiązaniu w miłości dotyczy jednego z ważnych aspektów związków romantycznych – stylów przywiązania. Stanowi ona kontynuację zagadnień podjętych w jej wcześniejszym książce Miłość. Kocha…, lubi…, szanuje…? (Impuls, 2016). Autorka kompetentnie omawia tworzenie się i dynamikę więzi między partnerami. Język pracy jest przystępny, co szczególnie istotne, gdyż Katarzyna Lorecka w swoich wywodach odwołuje się do wielu badań naukowych dotyczących przywiązania. Jest to więc opracowanie, które łączy naukę z publicystyką i poradnictwem. Trudna to sztuka – tutaj bardzo udana. Niewątpliwą zaletą Jak kochamy… jest podanie w tekście przykładów różnych sytuacji występujących w związkach romantycznych, co powoduje, że Czytelnik może tworzyć głębszą, bardziej osobistą interakcję z książką.


„Impuls” poleca i rekomenduje Wszystkim Czytelnikom naszą
NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ NA WIOSNĘ 2019! 

Kategorie: Edukacja, Wydarzenia
Tagi: Impuls