Michał Rusinek gościem Światowego Dnia Książki w Prozie

Michał Rusinek gościem Światowego Dnia Książki w Prozie

Przegląd

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki UNESCO. Z tej okazji Wrocławski Dom Literatury przygotował prawdziwą literacką gratkę – spotkanie z Michałem Rusinkiem.

Michał Rusinek spotka się z wrocławskimi czytelnikami we wtorek 23 kwietnia o godz. 19.00 w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, tłumacz i redaktor oraz były sekretarz Wisławy Szymborskiej, który obecnie prowadzi jej Fundację, w rozmowie z Irkiem Grinem (wydawcą, menadżerem kultury, dyrektorem Wrocławskiego Domu Literatury) opowie o pisaniu i o języku. Dyskusja będzie toczyła się zarówno wokół zabaw językiem, jak i tropienia ciekawostek językowych – tych zabawnych i takich, od których włosy na głowie stają dęba. Michał Rusinek jest autorem licznych książek dla dzieci i dorosłych. Podczas spotkania dowiemy się także nieco więcej o jego najnowszej publikacji „Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki”, której premiera zaplanowana jest na 24 kwietnia. W Prozie będzie można jednak kupić ją przedpremierowo podczas spotkania, o co zadba krainaksiążek.pl. Wstęp wolny.

Przypominamy także, że jeszcze w tym tygodniu w środę 17 kwietnia odbędzie się spotkanie z cyklu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”. Na rozmowę o głośnym reportażu „Głosy. Co się wydarzyło na wyspie Jersey” (Wydawnictwo Czarne), którą tradycyjnie poprowadzi z autorami gospodarz cyklu Irek Grin – dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury – zapraszamy o 19:00 do klubu Proza.

Książka „Głosy. Co się wydarzyło na wyspie Jersey” opowiada historię polskiej rodziny, która emigrowała do Wielkiej Brytanii i zamieszkała na wyspie Jersey. To była zwykła, kochająca się rodzina. On ciężko pracował, ona zajmowała się dziećmi. „Co się stało, że zabił?” – krzyczały pierwsze strony gazet, a obok dramatycznych tytułów pojawiały się zdjęcia atrakcyjnej blondynki i młodego mężczyzny. Mężczyzny, który tuż po niedzielnym grillu zabił nożem sześć osób, w tym dwoje swoich dzieci. Zbrodnia, której dopuścił się Damian Rzeszowski w piękne niedzielne popołudnie przy zacisznej ulicy Victoria Crescent, zelektryzowała nie tylko brytyjską wyspę Jersey, ale też całe Zjednoczone Królestwo. I przyznać trzeba, że nie poprawiła wizerunku polskiego emigranta. Opisania tej zatrważającej historii podjęło się wspólnie dwoje świetnych reportażystów, Ewa Winnicka oraz Dionisios Sturis. Wstęp na spotkanie jest wolny. Na miejscu będzie można kupić książki autorów reportażu, które zapewni krainaksiazek.pl.

W przewie świątecznej klub Proza (Przejście Garncarskie 2) będzie zamknięty od soboty 20 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza